Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Veri Depolama ve Veri Kaybı

ileVeri Kurtarma Merkezi

Veri Depolama ve Veri Kaybı

Dijital dünyada verilerin depolanmaları veya yedeklenmesi konusu her zaman insanları yeni buluşlara yönlendirmiş ve bu konuda kullanılan ürünlerin sürekli olarak gelişmesine neden olmuştur. Bu konuda zaman içinde ortaya çıkan çözüm önerileri ortaya çok farklı özellikleri olan birçok farklı depolama ürününün çıkmasına neden olmuştur. Bilindiği gibi veri depolama ürünlerinde insanlar genellikle en büyük önemi kapasiteye vermektedirler.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

USB Flash Disk Problemleri

Artık yediden yetmişe herkesin kullanmaya başladığı son derece pratik veri depolama ürünleri olan flash diskler özellikle küçük boyutlarına rağmen yüksek kapasiteleri sebebi ile çok fazla ilgi görmektedirler. Aynı zamanda fiyatlarının da düşük olması sebebi ile isteyen herkesin kullanabildiği bu basit yapıya sahip ürünler son yıllarda elektronik alanında ortaya çıkmış olan en faydalı ürünler olarak gösterilmektedirler. USB flash disk problemleri hakkında araştırma yaparak bu ürünleri kullanmanın mantıklı bir seçim olup olmayacağını anlamaya çalışan kişiler çoğu zaman doğru seçimin bu ürünleri kullanmaya başlamak olduğunu görebilmektedirler. Bu ürünler son derece basit bir yapıya sahip olmalarına rağmen dış etkenler sebebi ile kısa zaman içinde zarar görebilen ürünlerdir. Alıştığımız hard disk boyutlarına göre çok daha küçük ve çok daha pratik olan bu ürünler özellikle çok büyük boyutlardaki dijital verilerin kısa zaman içinde istenen yere taşınabilmesi bakımından çok doğru seçimlerdir. İsteyen herkesin kolay bir şekilde temin edebildikleri bu ürünler özellikle ciddi bir darbe almadıkları takdirde çok uzun bir süre boyunca kullanılabilmektedirler. Veri kurtarma durumunun mümkün olup olmadığını ücretsiz analiz ile öğrenebilirsiniz.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Su Baskını, Sel Ve Yangın Gibi Doğal Afetlerde Veri Kurtarma

Su baskını, sel ve yangın gibi doğal afetler beklenmeyen durumlardır. Hiç beklemediğiniz bir anda, deprem ya da benzer istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, elbette can ve mal kaybı yaşanabilir. Bundan başka, elektronik ve bilgisayar donanımlı cihazların hasar görmesi durumu da söz konusu olabilir. Su baskını, sel ve yangın gibi doğal afetlerde veri kurtarma çalışmaları yapılması da gerekebilir. Bu durumlarda yaşanan zararların en az sonuçla, en hasarsız şekilde geri kazanılması için firmamızdan yardım alabilirsiniz. Bu beklenmeyen olayların, veri kayıpları yaşatmasına, bu nedenle belki de geri döndürülemeyecek maddi kayıplar, işgücü kaybına yol açmasına izin vermeden, zaman geçirmeden firmamızla iletişime geçmelisiniz. Sizler için en iyi çözümü sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

SSD Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

SSD Solid state disk, bilgisayar belleğinde kaydedilmesi yer tutacak, gereksiz bir depolama yoğunluğu sağlayacak bilgilerin depolanması için kullanılan saklama sistemleridir. Aslında, uzun zamandır bu tür saklamalar için hard diskler kullanılmaktaydı, ancak, ssd diskler yeni nesil ürünler olarak, birtakım avantajları nedeniyle tercih edilmeye başlamıştır. SSD kullanmanın avantajları nelerdir? Bunu anlamak için aletleri kullanmak gerekir ve kullanıcılar solid state disklerden memnun şekilde bahsetmektedir. SSD’ler yapıları gereği hard diskler gibi mekanik birtakım parçalar içermez. Buna bağlı olarak da, işlem yaparken gecikme yapmazlar, bekleme süreleri yok denecek kadar azdır. Öte yandan, hard diskler işlem yaparken yavaşlayabilen yapıya sahiptir. SSD’ler ise gerçekten çok hızlı hatta neredeyse fark edilmeyecek hızda çalışır.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

SSD Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

SSD yani solid state diskler piyasaya sürülmesinden itibaren gerçekten ilgi çekti, beğenildi ve tercih edilmeye başladı. Bilgisayarların temel taşlarından biri olan hard disklerin yerine kullanılacak SSD’ler, birçok özellikleri nedeniyle tercih edilmekte. Solid state diskler son derece dayanıklı bir yapıda tasarlanmış. Hard disklerin en ufak bir darbeden etkilenmesi ve bilgisayarlarda sorun yaşanmasının aksine, SSD’lerin gerçekten dayanıklı ve darbelerden kolay etkilenmeyen yapıda olduğunu belirtelim. Ayrıca, hard disklerin gürültülü şekilde çalıştıkları malum. Özellikle sessizlik istenen yerlerde ya da bilgisayarların saatlerce çalıştırılması durumunda, yoğun bir ses rahatsızlığı verdikleri bilinmektedir. SSD’ler ise sessiz çalışan cihazlardır. Bu sessizlik oldukça önemli oranda bir enerji tasarrufu da sağlamaktadır.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Hard Diskler Hangi Parçalardan Oluşur?

Bilindiği gibi bilgisayarlar birçok farklı parçadan meydana gelen son derece komplike sistemlerdir. Özellikle bu parçaların her birinin son derece önemli görevlerinin olması ve birinin dahi tam anlamı ile çalışmaması durumunda tüm sistemin işe yaramaz hale gelmesi tüm parçaları yakından tanımayı gerektirmektedir.

Ekran kartı, anakart, işlemci, RAM bellek, harddisk, monitör, klavye ve mouse gibi birçok farklı parçası olan bilgisayarlarda en önemli parçalardan biri harddisklerdir. Bu özel parçalar tüm verilerin depolandığı ve koruma altına alındığı olmazsa olmaz parçalardır.
Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Hard Diskiniz Kafa Vuruyorsa Ne Yapmalısınız?

Hard disk bilgisayar cihazlarının en önemli parçalarından biridir. Hard diski bu cihazların deposu, saklama alanı ve çalışması için çok etkili işlevi olarak kumandası şekliden tanımlayabiliriz. Hard disk ile ilgili zaman zaman çalışmasına ilişkin sorunlar yaşanabilir. Bunların birçok nedeni olabilir. Yaşanan sorunlardan şüphesiz ki en önemlisi hard diskin kafa vurmasıdır. Hard disk çalışmaya başladığında, işlev görmez ve tak tak şeklinde bir ses gelir. Bu nedenle, kafa vurması olarak ifade edilmektedir. Hard diskiniz kafa vuruyorsa ne yapmalısınız? Bu önemli bir sorudur. Dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Hard Disk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hard disk bilgisayarımızın en önemli parçalarından biridir. Bilgisayarları kullanırken verilerin depolanması için kullanılan eklentidir. Bu parça bilgilerin depolanması için hayati önem taşımaktadır. Gerek evde kullanılsın, gerek işyerinde kullanılsın hard disklerin içinde önemli bilgiler, fotoğraflar, yazılar, dosyalar bulunmaktadır. Çeşitli kapasitelerdeki hard diskler bu bilgilerin çeşitli zamanlarda kullanılmak için saklanmasını sağlar. Hard disk seçimi çok önemlidir. Peki, hard disk alırken nelere dikkat edilmeli? Bu kesinlikle önemli bir sorudur ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Flash Diskten Nasıl Veri Kurtarılır?

Günümüzde tüm işlemlerimizi elektronik ortamda, bilgisayar ve bilgisayar donanımlı cihazlarla yapmaktayız. İnternet sisteminin de geliştirilmesi ve kullanımının yaygınlaşmasıyla, kaçınılmaz olarak günlük yaşamımızda bu cihazlar yer edinmiştir. İnternet ve bilgisayar cihazların kullanımı gerek resmi işlemlerimiz için gerekse özel işlemlerimiz için artık vazgeçilmezdir. Buna bağlı olarak, bu cihazların yoğun şekilde kullanımı ister istemez birtakım hataların ya da aksamaların da meydana gelmesine neden olmaktadır. Bilgisayarlar çeşitli programlarla çalışan cihazlardır ve bunlara ek olarak kullanılan cihazlar da aynı şekilde çalışmaktadır. Veri kayıpları, verilerin silinmesi, bilgilerin çökmesi gibi beklenilmeyen birtakım durumlarla karşılaşmak söz konusu olabilir. Bu durumda, yapılması gereken kişilerin asla paniğe kapılmadan profesyonel problem çözücülerle iletişim kurmasıdır.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Flash Belleği Bilgisayardan Doğru Çıkarıyor musunuz?

Artık yediden yetmişe herkesin kullandıkları flash bellekler özellikle veri yedekleme ve veri taşıma konusunda çok ciddi bir iş başarmaktadır. Gerek küçük ebatları gerekse yüksek kapasiteleri sebebi ile her geçen gün daha da yaygın hale gelen bu cihazlar özellikle bilgisayar dünyasında yapılan en önemli keşiflerden biri olarak kabul edilmektedir. Birçok farklı formda hazırlanan ve kapasiteleri de her geçen gün genişlemeye başlanan bu özel bellek ürünleri aynı zamanda düşük fiyatları sebebi ile çok büyük ilgi görmektedir. İnsanlar birçok konuda kolaylık ve avantaj sunan bu ürünleri kullanan kişilerin çoğu maalesef doğru bir şekilde kullanmamaktadır. Bir flash belleğin bilgisayara nasıl bağlanacağından daha çok nasıl çıkartılacağı önemlidir. Bilindiği gibi bu ürünler USB portu aracılığı ile bilgisayara bağlanmaktadır.

Devamını oku