Blog - Veri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

En İyi 5 Veri Kurtarma Programı

ileVeri Kurtarma Merkezi

En İyi 5 Veri Kurtarma Programı

En İyi 5 Veri Kurtarma Programı

Veri kurtarma araçları sizin için önemli dosyaların yanlışlıkla silinmesi veya sabit bir diski yedek almayı unutup biçimlendirilmesi veya zararlı bir yazılımdan ötürü silinen verilerin kurtarılmasında sizlere yardımcı olacak araçlardır.

Bu araçların çoğu yazılımlarda olduğu gibi ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur ve değişik dosya türlerini kurtarmanız mümkün.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Raporu

Veri Kurtarma Raporu

Veri kurtarma raporu; veri kurtarma merkezi bünyesinde ISO 9001 Belgesi’ni barındıran, şirket ana faaliyet konusu bu raporu düzenlemeye uygun olan ve bünyesinde ehliyetli yeterliliğe sahip uzman personel sağlayan firmalar tarafından Gelir İdaresi Başkanlığı’na ve benzeri resmi kurumların talep ettiği analiz ve durum tespit raporudur. Mükellefin yaşadığı problemleri resmi kurumlara kanıt niteliği taşıyan yardımcı veri kurtarma raporu, yaşanan veri kayıpları nedeni ile yapılan beyanlarda sorun yaşanmaması adına mükellefler tarafından kullanılır.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Adli Bilişim Raporu Hizmeti

Adli Bilişim Raporu Hizmeti

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte internetin yaygınlaşmasıyla kişisel teknoloji ürünlerinin kullanımı da artmıştır. Kişisel bilgilerin dijital ortamına aktarması ile yasal olmayan yollarla kişisel bilgi hırsızları veya bilgisayar korsanlarının sayısı da artmıştır. İzini olmadan erişmek isteyen internet korsanları, kimlik hırsızlığı ve kredi kartı dolandırıcılığı gibi siber suç kavramları ortaya çıkarmıştır. Bunlar gibi olayları inceleyen bilim dalının adı ise adli bilişimdir. Araştırma ve geliştirme faaliyetlerimiz sürekli olarak, kesintiye uğramadan devam ediyor.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

E-Defter Veri Kurtarma Ve Analiz Raporu

E-Defter Veri Kurtarma Ve Analiz Raporu

Bildiğiniz üzere işletme sahibi olan kişiler artı işyerlerine ait olan kayıtları önceden olduğu gibi evraklar ile değil dijital ortamlarda tutmaktadırlar. Bilhassa yasa dışı işlemleri engel olmak amacı ile yürürlüğe giren bu işlemler bütünü artık tüm işletmeler için zorunlu olarak tutulmuştur. E-defter kayıtlarına daha kolay ulaşan ve bunun sayesinde vergi kayıt dışılığı gibi benzeri sorunları yüksek oranda azaltmış olan resmi işletmeler bu yol ile denetleme çok daha hızlı ve verimli bir yol ile yapabilmektedirler. Fakat bazı zamanlar farklı nedenlerden dolayı dikkatle tutulan e-defter kayıtlarında sorunlar yaşanabilmektedir.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Hard Disk Nasıl Çalışır

Çağımızda evrak, fotoğraf, video gibi verilerin saklanmasında, klasik şekilde klasörlerin, dosyaların, çeşitli malzemelerin kullanılması ile değil, sanal ortamda, bilgisayar ile bilgisayar donanımına sahip ek cihazlar kullanılmaktadır. Gerek bireysel anlamda, gerekse firma bazında ya da kurumsal olarak, verilerin depolanmasında artık evrak kullanımı son derece azalmış, bunun yerine bilgisayar tercih edilmeye başlanmış hatta bu süreç ülkemiz için de neredeyse bütünüyle yaygınlaşmış bir hale gelmiştir. Verilerin depolanmasında kullanılan ana ve en yüksek kapasiteli cihaz hard disktir. Peki hard disk nasıl çalışır. Hard disk nedir

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Servisi ve Firmaları

Ülkemizde hizmet sunan birçok veri kurtarma servisi firma bulunmaktadır. Bunların içinde son derece özenli çalışan firmalar olduğu malum ve firmamız da gerçekten parmakla gösterilen bir firmadır. Veri kurtarma servisi ve firmaları arasında, özenli ve profesyonel çalışmaları ile dikkat çeken firmamıza sonuna kadar güvenebilirsiniz. Firma seçerken, referanslara ve yetki belgelerine, çalışma sertifikalarına göz atmanızdan yarar var. Firmamızın bilgilerini web sitemizden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Şirketleri değerlendirmeniz ve ön araştırma yapmanız, cihazlarınızı emin ellere teslim etme noktasında son derece önemlidir. Hizmetlerimiz, veri kurtarma, casus yazılım silinmesi, yanlışlıkla silinen dosyaların kurtarılması işlemleri, cryptolocker virüslerin temizlenmesi, gibi çeşitli kategorilerde şekillenmektedir.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Veri Depolama ve Veri Kaybı

Verilerin kağıtlarda, dosyalarda, ağır klasörlerde saklanması artık geçmişte kaldı. Bunun yerine tüm kayıtlar bilgisayar donanımlarında saklanmaktadır. Sanal ortamda saklanan verilerin depolanması hem zaman, hem de yer tasarrufu sunmaktadır. Firmaların, kişilerin ve kurumların verilerini sanal ortam dışında saklamaları neredeyse yok denecek kadar azdır diyebiliriz. Ancak, elektronik ortamın da bir takım detay noktaları bulunmaktadır. Veri depolama ve veri kaybı durumları zaman zaman karşımıza çıkabilir. Veri depolama içinde ne tür veriler olabilir, bunlar dilekçeler ve bu şekilde yazılı belge örnekleri, fotoğraflar, video çekimleri, listeler,faturalar gibi birçok farklı veri bu şekilde saklanabilir. Verilerin sadece bilgisayar ortamında değil, veri saklama ve taşıma cihazlarında rahatlıkla taşınması da mümkündür.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Kaybolan Verileri Kurtarma

Veri kurtarma hizmetlerimizle sizlerleyiz. Uzun yıllardır veri kurtarma alanında hizmet sunan firmamız olarak, tüm ülke çapında hizmet sunma kapasitemiz bulunmaktadır. Kaybolan verileri kurtarma hizmetlerimize her zaman ihtiyaç duyabilirsiniz. Bilgisayarınızı açtığınız bir anda, her şeyin yolunda gitmesini beklerken, verilerinizin artık olmadığını, siz bir işlem yapmamanıza rağmen silindiğini görebilirsiniz. Belki de bilgisayarınızın kesinlikle açılmaması da söz konusu olabilir. Disklerin düşme ya da darbe sonucunda çalışmaması, hasar görmesi gibi nedenlerle verilere ulaşamamanız şeklinde durumlar da yaşayabilirsiniz. Bu durumda kurtarma işlemleri kesinlikle bireysel anlamda yapmaya çalışmamalı ve firmamızla iletişime geçmelisiniz. Uzman olmayan birinin kurtarma işlemleri yapması, çok daha önemli zararların yaşanmasına neden olabilir.
Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Harici Hard Disk Kurtarma Programı

Profesyonel veri kurtarma hizmetlerimizle sizlerleyiz. Ülkemizin tüm kentlerinden başvurularınıza cevap verebiliriz. Firmamız deneyimli ve eğitimleri eksiksiz mühendislerimizle mükemmel çalışmalara, eksiksiz olarak imza atmaktadır. Harici hard disk ve disk kullanımı olan tüm cihazlarınız için veri kurtarma hizmetlerimiz eksiksiz olarak yapılmaktadır. Birçok sorun yaşayabilirsiniz. Harici hard disk görünmüyor, çözüm nedir sorusu da danışanlarımızın sıkça başına gelen sorunlardan biridir. Harici hard disk kurtarma programı ile başarılı çözümlerimizle sizlerleyiz.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Veri Sızıntısı Önleme (DLP)

Günümüzde birçok işlem özellikle verilerin saklanması işlemleri bilgisayar ve bu donanıma sahip cihazlar üzerinden yapılmaktadır. Üretilen veya saklanan verilerin bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde, farklı yöntemlerle dış ortama aktarılması veri sızıntısı olarak kabul edilmektedir. Örnek olarak, bir kurum son derece önemli bilgilerinin, mesela kredi kartı bilgilerinin sızması verilebilir. Veri sızıntısında yapılandırılmış ya da yapılandırılmamış verilerin sızması söz konusu olabilir. Veri Sızıntısı Önleme (DLP) işlemi ise veri sızıntılarının giderilmesi ve kayıplarının önlenmesi için uygulanan yoldur. Bu şekilde, meydana gelecek veri kayıpları ve sızmaları önlenmiş ve sistem güvenli hale getirilmiş olacaktır. Bu noktada, firmamızdan destek alabilirsiniz.

Devamını oku