Blog - Veri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Hard Disk Nasıl Çalışır

ileVeri Kurtarma Merkezi

Hard Disk Nasıl Çalışır

Çağımızda evrak, fotoğraf, video gibi verilerin saklanmasında, klasik şekilde klasörlerin, dosyaların, çeşitli malzemelerin kullanılması ile değil, sanal ortamda, bilgisayar ile bilgisayar donanımına sahip ek cihazlar kullanılmaktadır. Gerek bireysel anlamda, gerekse firma bazında ya da kurumsal olarak, verilerin depolanmasında artık evrak kullanımı son derece azalmış, bunun yerine bilgisayar tercih edilmeye başlanmış hatta bu süreç ülkemiz için de neredeyse bütünüyle yaygınlaşmış bir hale gelmiştir. Verilerin depolanmasında kullanılan ana ve en yüksek kapasiteli cihaz hard disktir. Peki hard disk nasıl çalışır. Hard disk nedir

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Servisi ve Firmaları

Ülkemizde hizmet sunan birçok veri kurtarma servisi firma bulunmaktadır. Bunların içinde son derece özenli çalışan firmalar olduğu malum ve firmamız da gerçekten parmakla gösterilen bir firmadır. Veri kurtarma servisi ve firmaları arasında, özenli ve profesyonel çalışmaları ile dikkat çeken firmamıza sonuna kadar güvenebilirsiniz. Firma seçerken, referanslara ve yetki belgelerine, çalışma sertifikalarına göz atmanızdan yarar var. Firmamızın bilgilerini web sitemizden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Şirketleri değerlendirmeniz ve ön araştırma yapmanız, cihazlarınızı emin ellere teslim etme noktasında son derece önemlidir. Hizmetlerimiz, veri kurtarma, casus yazılım silinmesi, yanlışlıkla silinen dosyaların kurtarılması işlemleri, cryptolocker virüslerin temizlenmesi, gibi çeşitli kategorilerde şekillenmektedir.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Veri Depolama ve Veri Kaybı

Verilerin kağıtlarda, dosyalarda, ağır klasörlerde saklanması artık geçmişte kaldı. Bunun yerine tüm kayıtlar bilgisayar donanımlarında saklanmaktadır. Sanal ortamda saklanan verilerin depolanması hem zaman, hem de yer tasarrufu sunmaktadır. Firmaların, kişilerin ve kurumların verilerini sanal ortam dışında saklamaları neredeyse yok denecek kadar azdır diyebiliriz. Ancak, elektronik ortamın da bir takım detay noktaları bulunmaktadır. Veri depolama ve veri kaybı durumları zaman zaman karşımıza çıkabilir. Veri depolama içinde ne tür veriler olabilir, bunlar dilekçeler ve bu şekilde yazılı belge örnekleri, fotoğraflar, video çekimleri, listeler,faturalar gibi birçok farklı veri bu şekilde saklanabilir. Verilerin sadece bilgisayar ortamında değil, veri saklama ve taşıma cihazlarında rahatlıkla taşınması da mümkündür.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Kaybolan Verileri Kurtarma

Veri kurtarma hizmetlerimizle sizlerleyiz. Uzun yıllardır veri kurtarma alanında hizmet sunan firmamız olarak, tüm ülke çapında hizmet sunma kapasitemiz bulunmaktadır. Kaybolan verileri kurtarma hizmetlerimize her zaman ihtiyaç duyabilirsiniz. Bilgisayarınızı açtığınız bir anda, her şeyin yolunda gitmesini beklerken, verilerinizin artık olmadığını, siz bir işlem yapmamanıza rağmen silindiğini görebilirsiniz. Belki de bilgisayarınızın kesinlikle açılmaması da söz konusu olabilir. Disklerin düşme ya da darbe sonucunda çalışmaması, hasar görmesi gibi nedenlerle verilere ulaşamamanız şeklinde durumlar da yaşayabilirsiniz. Bu durumda kurtarma işlemleri kesinlikle bireysel anlamda yapmaya çalışmamalı ve firmamızla iletişime geçmelisiniz. Uzman olmayan birinin kurtarma işlemleri yapması, çok daha önemli zararların yaşanmasına neden olabilir.
Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Harici Hard Disk Kurtarma Programı

Profesyonel veri kurtarma hizmetlerimizle sizlerleyiz. Ülkemizin tüm kentlerinden başvurularınıza cevap verebiliriz. Firmamız deneyimli ve eğitimleri eksiksiz mühendislerimizle mükemmel çalışmalara, eksiksiz olarak imza atmaktadır. Harici hard disk ve disk kullanımı olan tüm cihazlarınız için veri kurtarma hizmetlerimiz eksiksiz olarak yapılmaktadır. Birçok sorun yaşayabilirsiniz. Harici hard disk görünmüyor, çözüm nedir sorusu da danışanlarımızın sıkça başına gelen sorunlardan biridir. Harici hard disk kurtarma programı ile başarılı çözümlerimizle sizlerleyiz.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Veri Sızıntısı Önleme (DLP)

Günümüzde birçok işlem özellikle verilerin saklanması işlemleri bilgisayar ve bu donanıma sahip cihazlar üzerinden yapılmaktadır. Üretilen veya saklanan verilerin bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde, farklı yöntemlerle dış ortama aktarılması veri sızıntısı olarak kabul edilmektedir. Örnek olarak, bir kurum son derece önemli bilgilerinin, mesela kredi kartı bilgilerinin sızması verilebilir. Veri sızıntısında yapılandırılmış ya da yapılandırılmamış verilerin sızması söz konusu olabilir. Veri Sızıntısı Önleme (DLP) işlemi ise veri sızıntılarının giderilmesi ve kayıplarının önlenmesi için uygulanan yoldur. Bu şekilde, meydana gelecek veri kayıpları ve sızmaları önlenmiş ve sistem güvenli hale getirilmiş olacaktır. Bu noktada, firmamızdan destek alabilirsiniz.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Yanlışlıkla Silinen Dosyaları Kurtarma

Veri kurtarma hizmetlerinde öncü olan firmamızdan yanlışlıkla silinen dosyaları kurtarma işlemleri için yardım ve destek alabilirsiniz. Firmamız yılların deneyimi ve mühendis kadrosu ile her başvuruda, en basit işlemlerden, en kapsamlı işlemlere kadar sizinledir. Firmamızın mükemmel bir laboratuar ortamında, clean room sisteminde hizmet verdiğini belirtelim. Buna göre, mühendis kadromuz, hizmet verme konusunda alanında yetkin isimler olarak, çalışmalarını cihazların açılması gerekmekte ise, asla toz girmeyen bir ortamda açılması ve gerekli işlemlerin steril şekilde yapılması olarak hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Bu şekilde, dosyalarınızın kurtarılması da gerçekleşmiş olacaktır.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Harici Depolama

Günümüzde verilerin depolanmasında, klasik olarak yazılı evrak değil, bilgisayar ya da bilgisayar donanımına eşlik edecek cihazlar kullanılmaktadır. Bilgisayar dışında kullanılan veri depolama cihazları harici depolama aygıtlarıdır. Bunlara örnek olarak, flash bellek, taşınabilir bellek, hard disk ile ssd gösterilebilir. Bir nedenle, veri kurtarma hizmeti almanız gerekebilir. Firmamızın harici depolama cihazlarında veri kurtarma noktasında son derece başarılı olduğunun altını çizelim. İnternet sitemizde, referanslarımızı inceleyebilirsiniz. Alanında donanımlı eğitimleri ve deneyimleri alan personelimiz de her biri bilim adamı donanımında, uzman isimlerdir. Ülkemizde son derece az firma tarafından uygulanan clean room sistemi ile laboratuar düzeninde veri kurtarma çalışmalarımızı yapmaktayız.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Güvenli Veri Silme

Alanında parmakla gösterilen firmamız, veri kurtarma hizmetlerimizle olduğu kadar, güvenli veri silme hizmetlerimizle de sizlerleyiz. Firmamız profesyonel olarak, dürüst ve disiplinli şekilde hizmet sunmaktadır. Ekibimiz mühendis kadromuzla, hizmetlerimizi eksiksiz olarak yapmaya yetkin bir gruptur. Clean room yani temiz oda sistemi ile mükemmel ve tüm malzemelerin, donanımların yer aldığı bir laboratuar ortamında işlemlerimizi yapmaktayız. Bu sayede, hizmetlerimiz eksiksiz olmaktadır ve cihazlarınızın özenle bakılması, gerekli işlemlerin yapılması söz konusu olmaktadır. Gerek veri kurtarma, gerek veri silme işlemleri için firmamıza başvurabilirsiniz. Fiyat politikamız ekonomik ve nettir. Sürekli ek masraflar çıkararak, müşterilerimizi mağdur etmek asla politikamız olamaz.

Devamını oku

ileVeri Kurtarma Merkezi

Cryptolocker Virüsü Nedir?

Veri kurtarma hizmetlerimizle her zaman sizinleyiz. Güvenli ve ilkeli çalışmalarımızla, işlemlerimizi büyük bir titizlikle ve söz verdiğimiz tarihlerde yapmaktayız. İş teslimlerimiz cihazların orijinalliğini kesinlikle bozmadan ve cihazın güvenliği sağlanarak olmaktadır. Firmamız çalışmalarından genel olarak bahsedecek olursak, veri kurtarma hizmetleri olarak, hard disk veri kurtarma, ssd, nas, flash disk kurtarma, raid, sunucu kurtarma, scsı ve sas kurtarma ile cryptolocker işlemleri olarak sınıflanmaktadır. Sitemizden, firmamız hakkında detaylı olarak ve güncel şekilde bilgi alabilirsiniz. İletişim, hizmetlerimiz ve hizmet sertifikalarımız, çalışma belgelerimiz adresimizde incelemeniz için sizleri bekliyor. Ayrıca, hizmet almak için başvurularınızı da yapabilirsiniz. Buna göre, online iletişim ve başvuru sistemimizden, cihazınızın durumu, iletişim bilgileriniz gibi sizden istene bilgileri girerek ilk adım başvurunuzu yapabilirsiniz.

Devamını oku