Veri Sızıntısı Önleme (DLP)

Genel

Günümüzde birçok işlem özellikle verilerin saklanması işlemleri bilgisayar ve bu donanıma sahip cihazlar üzerinden yapılmaktadır. Üretilen veya saklanan verilerin bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde, farklı yöntemlerle dış ortama aktarılması veri sızıntısı olarak kabul edilmektedir. Örnek olarak, bir kurum son derece önemli bilgilerinin, mesela kredi kartı bilgilerinin sızması verilebilir. Veri sızıntısında yapılandırılmış ya da yapılandırılmamış verilerin sızması söz konusu olabilir. Veri sızıntısı önleme, DLP işlemi ise veri sızıntılarının giderilmesi ve kayıplarının önlenmesi için uygulanan yoldur. Bu şekilde, meydana gelecek veri kayıpları ve sızmaları önlenmiş ve sistem güvenli hale getirilmiş olacaktır. Bu noktada, firmamızdan destek alabilirsiniz.

Veri sızıntısı önleme, DLP uygulaması, data loss prevention olarak tanımlanmaktadır. Çalışmalarımız bu kapsamında yapılmakta olup, verilerin bulunduğu ağ dahilinde, depolama alanında, son kullanıcıların uç noktalarında korunması sağlanmaktadır. Veriler ise üç farklı şekilde ele alınmaktadır. Hareket halindeki veriler, durağan haldeki veriler ve kullanım halindeki veriler olarak üç farklı şekilde veriler düzenlenmektedir. Veri kurtarma hizmetlerimiz içinde, veri sızıntısı önleme hizmetlerimiz son derece önemli bir kategori oluşturmaktadır.

Veri kurtarma hizmetlerimiz olarak, birçok farklı çalışma alanımızla sizlerleyiz. Hard disk kurtarma, ssd disk, harici disk, silinen disklerin kurtarılması, usb bellek kurtarma, cryptolocker kurtarma işlemleri, raid veri kurtarma, hafıza kartı kurtarma, telefon ve mobil cihazlarda verilerin kurtarılma işlemleri, adli bilişim incelemeleri gibi çalışma alanlarımızla sizlerleyiz. Uzun yıllardır sektörde olan firmamız, alanında deneyimli mühendislerimizle başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Sistemimiz steril laboratuar sistemi olan temiz oda, clean room ile şekillenmektedir. Özel donanımlı laboratuarımızda tüm işlemler mühendislerimiz tarafından yapılmaktadır. Cihazlara zarar vermeden verilerin kurtarılması işlemlerinde öncelikle durum tespiti yapılmaktadır ve bundan sonra Müşterilerimize durum bilgisi verilmektedir. Bundan sonra ücret ve servis süresi, yapılacak işlemlerin anlatılması ile alınan onayla işlemler yapılır. Her adımda cihaz takibi yapabilirsiniz. Bunu internet sitemizden her zaman yapmanız mümkündür. Sitemizde bulunan bilgilendirici makalelerimizi de incelemenizi tavsiye ederiz. Referanslarımız ve firma bilgilerimize de web sitemizden göz atabilirsiniz.