Bad Sector Nedir?

Genel

Firmamızın veri kurtarma hizmetleri kapsamında, hard disk veri kurtarma hizmetleri de bulunmaktadır. Hard diskler veri depolama sistemleridir, bilgisayar bazında kullanılan bilgilerin depolanması işlemini bu cihazlar yürütmektedir. Birtakım nedenlerin yaşanması durumunda, sistemin zarar görmesi, buna bağlı olarak verilerin kaybı söz konusu olabilir. Bad Sector nedir sorusunun cevabı ise hard disk üzerinden yaşanan bu sistem kayıplarına ise bad sector adı verilmektedir. Sistem bozuklukları ise bad sector hatası olarak geçmektedir. Hard disk üzerinde meydana gelen bu hataların ilerleyen aşamada önemli sistemsel noksanlıklara neden olabileceğini belirtelim. Hard diskin kullanılamaz bir hale gelmesi de söz konusu olabilir.

Bad sector hataları donanımdan kaynaklanan hatalar olup, bunların mevcut yazılımların yardımıyla çözülmesi mümkün olmamaktadır. Peki bad sector hatasının meydana gelmesinin nedenleri neler olabilir… Diskin normalin üzerinde ısınması, fiziksel hasar alması, aşırı kullanımdan kaynaklanan hasarlar, nemli ortamın oluşması, disk üzerinde korozyon meydana gelmesi gibi nedenlerdir. Yazılım kaynaklı hataların ise farklı şekilde düzeltilme çözümleri bulunmaktadır. Firmamız deneyimli ve eğitimli personeli ile hard disk üzerinde meydana gelen tüm hasarların, bad sector hataların ve veri kayıplarının giderilmesinde etkili hizmetler vermektedir. Sorunla karşılaşmanız durumunda, hemen firmamızla iletişime geçiniz. Gerekli başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra, cihazın firmamıza (veri kurtarma merkezi) teslimi yapılır ve hemen steril laboratuar ortamında açılır. Hard disk tarama işlemleri yapılarak inceleme durumu sizlere de bildirilir.

HDD onarım programı ile tüm işlemler olması gerektiği gibi incelenir ve yapılır. Bundan sonra hard disk kurtarma çözümlerinin etkili olup olmayacağı, yeni bir hard disk alınması durumu detaylı şekilde incelenir. Kurtarma sonuçları ya da yeni hard disk alınması durumu danışanlarımıza detaylı olarak aktarılır. Kesinlikle yapılamayacak, çözüm bulunamayacak bir arızanın giderilmesi için danışanlarımızdan ücret almayız. Dürüst çalışma ilkelerimiz kesinlikle değişmez ve fiyat politikamız da özenlidir. Danışanlarımıza sürekli ek masraflar çıkaran bir firma değiliz ve net olarak ücretlendirme yapmaktayız. Kullanılması muhtemel parçalar ve malzemeler orijinal, son derece kaliteli marka ürünleridir. Cihazların teslimi yapıldıktan sonra, incelemeler ve işlemlerin yapılmasından sonra, yine aynı şekilde özenle danışanlarımıza teslim yapılır.

Yorum yapın