Kriminal İnceleme

Genel

Teknolojinin gelişmesi, artık hiç çıkmayacak şekilde, bilgisayarların dünyamıza girmesini sağladı. Bunun hem avantajlı, hem de dezavantajlı sonuçlarının olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Bilgisayar ve internet kullanımı yeni nesil suçların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Artık hırsızlık, dolandırıcılık, cinsel suçlar, şantaj, hakaret gibi birçok suç, sadece bilinen klasik yöntemlerle değil, aynı zamanda internet ya da bilgisayarlar üzerinden de yapılmaktadır. İnternet korsanları, hackerlar bu suçları işleyen ellerin başında gelmektedir. Banka bilgilerine, kişilerin kimlik bilgilerine ve mali bilgilerine ulaşma, sosyal medya hesaplarının ele geçirilmesi, hem kişilerin, hem de kurumların son derece zor durumda bırakılması yaşanan sorunlardan biridir. Bu nedenle, bu tür istenmeyen durumların yaşanmaması için uzman firmalardan yardım almak gerekir. Firmamız Veri Kurtarma Merkezi olarak her zaman sizinleyiz.

Veri Kurtarma Merkezi, olarak,hem çağrı merkezimiz, hem de sitemiz verikurtarmamerkezi.com olarak sizinleyiz.  Çalışmalarımız arasında, veri kurtarma hizmetlerimiz, ilk günden bu yana hizmetlerimiz arasında bulunan, bugüne kadar birçok kurum ve kişiye yardımcı olduğumuz alanımızdır. Ayrıca, dijital inceleme hizmetlerimiz olarak da mükemmel ve verimli sonuçlanan çalışmalara imza atmaktayız. Dijital inceleme hizmetlerimiz olarak, bilgisayarlar ve cep telefonları üzerinde adli bilişim incelemeleri, optik medya incelemesi, suistimal ve sanayi casusluğu alanında incelemelerimiz, görüntü incelemesi ve iyileştirmesi, ses incelemesi ve iyileştirmesi, sosyal medya incelemesi, ağ ve sürücüler üzerinde adli bilişim incelemeleri, baz istasyonu analizi, adli belge inceleme ve kriminal inceleme çalışmalarımızla her zaman sizinleyiz.

Kriminal inceleme hizmetlerimiz özenle ve titizlikle devam etmektedir. Parmakla gösterilen ve referanslarımız olan çalışma alanlarımızdan biridir. Önemle belirtelim, tüm çalışma alanlarımızda olduğu gibi, bu hizmetimizde de yetki belgelerimiz ve izinlerimizle çalışmaktayız. T.C. Adalet Bakanlığı’mızın Bilirkişilik Daire Başkanlığı bünyesinde tüm sertifikalara sahip şekilde hizmet sunmaktayız. Ekibimiz, hukuki ve cezai alanlarda, adli birimlerimizde bilirkişilik yapmaya ehil, bu donanıma ve yetkiye sahip olan isimlerdir. Kriminal inceleme alanında çalışmaya fazlasıyla ehil uzmanlarımız, yargılama ve değerlendirme noktasında kurumlara görüş bildirecek donanıma fazlasıyla sahiptir.

Öncelikle kriminal inceleme tanımını yapalım. Kriminal suça ilişkin anlamına gelmektedir. Suça ait olan delillerin, bilimsel yöntemler ve teknik uygulamalarla incelenmesi, detaylı şekilde analizlerinin yapılması ve bunların değerlendirilerek, kayıt altına alınması işlemlerinden oluşmaktadır. Suçun ortaya çıkmasının sağlanması için bu çalışmalar yapılmaktadır. İncelemeler yapılır ve suçun varlığını ortaya koyacak deliller aranır, tespit edilir. Kriminal inceleme yapılması kesinlikle uzmanlı gerektiren ve titizlik isteyen bir konudur. Uygun materyal, malzeme olmalıdır ve bunu yapan kişilerin donanımlı bir altyapısının olması gerekmektedir. Kriminal inceleme resmi kurumların, ağırlıklı olarak adli mercilerin talepleri ile yapılmaktadır. Bu inceleme yapılacak işlemin kapsamına göre, birkaç ay sürebilir. Uzmanlar ne kadar süre alacağını öngörürler ve bunu bildirirler.

Firmamız, Veri Kurtarma Merkezi tarafından birçok cihaz üzerinde inceleme yapma kapasitemiz ve uzmanlığımız bulunmaktadır. Kriminal, mobil cihazlar, cep telefonları, akıllı telefonlar üzerinde incelemeler, bilgisayar üzerinde inceleme raporları, görüntüler üzerinde iyileştirmelerin yapılması, karşılaştırma ile inceleme raporlarının hazırlanması, seslerin incelenmesi, ses karşılaştırmalarının yapılması, inceleme raporlarının hazırlanması, kriminal içerikleri olan belgelerin, yazıların ve imzaların incelenmesi, tahrifat olup olmadığının saptanması ve raporlanması, kriminal olay yerinin incelenmesi, suç içeriği olan cd ve dvdlerin üzerinden incelemelerin yapılması, zararlı yazılımların incelenmesi ve analizlerin yapılması, rapor hazırlanması gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Firmamız olarak her hizmetimize ayrı özen göstermekteyiz. Bunların başında ise veri kurtarma çalışmalarımız da gelmektedir. Her alanda olduğu gibi, veri kurtarma çalışmalarımızda da özenli ve işimizin hakkını sonuna kadar yapmaktayız. Veri kurtarma hizmetlerimizde, hard disk ve raid veri kurtarma, server ve sanal sürücüler üzerinde çalışmalar, SSD solid state disk, NAS, SAN, DAS, hafıza kartı ve usb flash bellek kurtarma işlemlerimiz, NVR, DVR, CCTV video kameralardan verilerin kurtarılması, veritabanı database ile ticari programlar üzerinde işlemler, cryptolocker, fotoğrafçılar için verilerin kurtarılması çalışmalarımız, cep telefonlarından, akıllı telefonlardan silinen verilerin kurtarılması işlemlerimizle sizlerleyiz.

Siber güvenlik çalışmalarımız da hizmet alanlarımızdan biridir. Hizmet kalemlerimiz, casus yazılım tespitleri, siber olaylara karşı müdahale ve bu konuda eğitim verilmesi, sızma testleri, böcek araması ve çeşitli ortam dinleme cihazlarının tespiti, pasif hale getirilmesi, fiziksel güvenlik danışmanlığı, ISO 27001 danışmanlık ve bilgi güvenliği olarak sıralanabilir.

Çalışmalarımız, yılların deneyimi ve işimizi şekillendirmeye ve geliştirmeye açık olmamızla şekillenmektedir. Gelişime açık bir firma olarak, ekibimize de son derece güvenmekteyiz. Tamamen müşteri odaklı hizmet sunmaya özen gösteriyoruz. En kapsamlı çalışmalarımızdan, en kısa süreli ve temel hizmetlerimize kadar aynı özenle hizmet sunmaktayız. Öte yandan, müşterilerimizden emaneten aldığımız cihazların, kesinlikle hiçbir şekilde zarar görmesine izin vermemekteyiz. Cihazlarınız firmamız tarafından son derece güvenli şartlarda korunacak ve üzerinde incelemeler yapılacaktır.

Firmamız, cihazların mükemmel şekilde açılması ve üzerinde incelemelerin yapılması için özel laboratuarlara sahiptir.Dünya genelinde olduğu gibi, ülkemizde de sayılı firmada olan temiz oda, clean room donanımız firmamızda bulunmaktadır. Alanımızda, örnek bir veri kurtarma ile adli bilişim firması olmayı hedefledik.Bunu da büyük oranda başardık. Ancak biz her zaman ilk günkü heyecanımızla ancak bütün profesyonelliğimizle daima gelişmeye devam etmekteyiz. ISO 9001 ve ISO 279001 kalite standartlarına uygun olarak hizmetlerimizi sunmaktayız. Sitemizden yetki belgelerimizi ve sertifikamızı inceleyebilirsiniz. Firma seçerken resmiyet detaylarını ve belgelerinin olup olmadığını incelemenizi öneririz. Firmamızın sunduğu hizmetler, veri kurtarma, dijital inceleme ve siber güvenlik hizmetleri mutlaka belirli altyapı ve donanım gerektiren, düzenlemeler doğrultusunda izinlerin alınması ile yapılabilecek işlemlerdir. Bu nedenle, bu işlemleri yapacak firmaların özenle seçilmesi lazımdır.

Birçok nedenler, verilerin silinmesi durumunu yaşayabilirsiniz. Cihazınızı açtığınızda, verilerin artık olmadığı görebilirsiniz. Cihazınızın son derece büyük ve ciddi oranda hasar almış olabilir. Ağır bir darbeye maruz kalması, düşmesi, bir deprem,su baskını gibi nedenlerle, zarara uğraması, yangından etkilenmesi, birden ve beklenmedik şekilde elektrik akımına maruz kalması bilgilerin de zarar görmesine neden olabilir. Yanlış şekilde format atılması da aslında risktir. Cihazın işletim sisteminin yeniden kurulma durumu, geri yükleme yapılması, virüs saldırıları, dosyaların istenmeden, hatalı şekilde silinmesi gibi durumlar nedeniyle verilerin tehlikeli şekilde kaybına neden olabilir. Bu durumda,hemen firmamızla iletişime geçmenizi önermekteyiz. Kesinlikle bir işlem yapmaya çalışmayın.

Online başvuru formumuzu doldurarak, kolayca firmamızla ile iletişime geçebilirsiniz. Kimlik ve iletişim bilgilerinizle birlikte, cihazınızla yaşadığınız sorunu da kısaca aktarabilirsiniz. Bundan sonra, firmamız sizinle irtibata geçecektir. Cihazınızın tesliminden, sizin tarafından firmamıza gönderilmesi ile teslim süreci başlar ve işlemlerimiz de başlamış olur. Tamamen steri bir ortamda, mühendislerimiz ve uzman teknikerlerimizin elinde mükemmel bir veri kurtarma hizmeti sunulacak ve cihazlar kesinlikle zarar verilmeyecektir. Kurtarılması mümkün değil denilen birçok bilginin kurtarılması, üstelik cihazlara kesinlikle zarar vermeden sağladık. Referanslarımızı sitemizden inceleyebilirsiniz.