Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

Genel

Zaman geçtikçe teknoloji gelişti ve teknoloji geliştikçe telefonlarımız da hayatımızda önemli bir yer edindi. Çoğu verilerimizi veya bilgilerimizi telefonda saklarız. Telefon gibi birçok veri kaydeden cihazda düzenli olarak yedekleme yapılmalıdır. Teknolojik anlamda yeterli bilgi veya donanıma sahip değilseniz firmamıza başvurabilirsiniz. Firmamız siz risk almadan verilerinizi güvenli bir şekilde elinize ulaştırır. Bu yazımızda açılmayan telefonlardan veri kurtarma konusunu anlatacağız.

Telefonun Açılmama Nedenleri

Öncelikle telefonunuzun neden açılmadığına dair şeyler anlatalım. Telefonlar yazılımsal veya işletim sisteminden ötürü bir hatadan sorun çıkarıp kapanabilir, bunun dışında telefona dışarıdan gelen bir darbe telefonun bozulmasına neden olabilir. Telefonun hiç açılmaması genelde bataryadan kaynaklı bir problemdir, bataryanın dolmaması da bunlardan biridir bataryası dolmayan bir telefon şarj olmadığı için açılmamak üzere kapanır. Eğer telefonunuzun garanti süresi bitmediyse telefonunuzu bir teknik servise götürmenizi tavsiye ederiz. Ancak telefonunuzdaki arıza bataryanın değişmesiyle veya açma tuşuna basarak çözülmediyse muhtemelen yazılımsal bir problem içeriyordur. Yapmanız gereken şey telefonun sd kartı varsa çıkarın ve telefonunuzu usb kablosu aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın ve telefonunuzdaki verileri bilgisayarınıza yedeklemeye çalışın. Eğer buda işe yaramadıysa yazının devamını okumaya devam edin.

Açılmayan Telefondan Veri Kurtarmak Mümkün Mü?

Akıllı telefonları güven veren özelliklerinden bir tanesi veri depolama özelliğidir. Tüm çabalarınıza rağmen açamadığınız telefonunuzdan veri kurtarmak mümkün. Açılmayan telefonunuza almış olduğunuz veri kurtarma desteği sayesinde verilerinize tekrar sahip olabilirsiniz. Veri kurtarma desteğinin uyguladığı ana kart onarma yöntemleri ile telefon kısıtlı bir miktarda çalışabilir. Bu yöntemle telefonun içerisinde bulunan fotoğraflar, videolar, belgeler vb. verileri kurtarmak mümkün. Ama ana kart onarılmayacak derecede arızalı veya hatalıysa MMC birimi tamamen sökülür ve uygun aparatlar kullanılarak sisteme bağlanılır. Bu yöntem ile de veri kurtarma konusunda başarılı olabilirsiniz.

Telefon açılmadığından veri kurtarmak zor olur zaman zaman telefonu açıp veri kurtarma yapmanız mümkün. Bu nokta da tamirciniz telefonu tamir etmeye çalışırken format atar ise telefondaki verilere bir daha ulaşılmayabilir. O yüzden tamirciden önce Veri Kurtarma Merkezi’ne gelmeniz daha yararlı olur.

Kendi çabalarınıza rağmen android telefonunuz açılmıyorsa ve veri kurtarmakta sıkıntı yaşıyorsanız ana kartta önemli bir sorun oluşmuş demektir. Veri kurtarmak da bir diğer önemli husus olan şey ise telefonunuzun modelidir, bazı modellere göre konuşmak gerekirse telefonunuzun ekranı bile parçalanmış olsa bile verileri kurtarmak mümkündür.

Açılmayan telefondan veri kurtarma da en yaygın yöntemlerden biri telefonu usb kablosu aracılığı ile bilgisayara bağlayıp dosya aktarımı sağlamaktır. Bu yöntemle fotoğraflarınız, videolarınız veya önem verdiğiniz herhangi bir dosyayı kurtarmak kolay bir şekilde mümkündür. Ayrıca usb yapılandırma seçenekleri arasından usb kısıtlamayı kaldırıp mtp seçeneğini işaretleyerek telefonunuzda bulunan farklı verileri de kurtarmanız mümkündür.

Veri Kaybı Nasıl Engellenir

Akıllı telefonlar hayatımızı kolaylaştırsa da verilerimizi saklamak konusunda güven veren aletler değillerdir ufacık bir kazada bütün veriniz kaybolabilir bunun için size önerdiğimiz şey telefonlarınızı dikkatli kullanmanız eğer telefonlarınızda önemli veriler varsa bunları düzenli olarak yedeklemeyi unutmamanız telefonunuzu bilgisayarınıza yedeklemek alabileceğiniz e iyi güvencelerden birisidir. Tüm bu uygulamaları sırayla denediğiniz halde veri kurtarma işleminden herhangi bir başarı alamıyorsanız veri kurtarma uzmanlarımızla birlikte oluşan ekibimiz yani Veri Kurtarma Merkezi’ne telefonunuzu emanet edip telefon verinizi kurtarma konusunda profesyonel yardımımızı alabilirsiniz. Veri Kurtarma Merkezi’nin önceliği müşteri memnuniyetidir sizin kaybolan verilerinizi kurtarmak için ekibimiz ile birlikte elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.