En İyi Veri Kurtarma Programı

Genel

Veri kurtarma programları, teknolojik cihazlarınızda, harici depolama cihazlarınızda herhangi bir nedenden dolayı kaybolan, silinen bilgilerin çıkarılıp, ulaşılmasına erişim sağlayan programlardır.

Veri kayıpları, genellikle insanlardan kaynaklı hatalarla meydana gelir. Bunun dışında, yaşanan elektrik kesintisi, arızalar, yanlışlıkla yapılan verilerin silinmesi durumları ve biçimlendirme gibi durumlarda da meydana gelebilir.

Bu programlar, dosya üzerine bir şey yazılmamış ise geri dönüşüm kutusundan silinse dahi verilerinizi geri getirebilir.

Sizler için En İyi Veri Kurtarma Programlarını bir araya topladık.

En İyi Veri Kurtarma Programları

 • Recuva
 • Disk Drill
 • PhotoRec
 • TestDisk
 • MiniTool Power Data Recovery
 • Recoverit by Wondershare
 • EaseUS
 • Advanced Disk Recovery
 • AnyRecover
 • Stellar Data Recovery
 • DMDE Free Edition
 • Power Data Recovery
 • Smart Data Recovery
 • Smart Flash Recovery
 • Driver Genius

RECUVA

Recuva, Piriform tarafından geliştirilmiş bir veri kurtarma yazılımıdır. C++ yazılım dilidir. Windows bilgisayarınızdaki silinmiş dosyaları kurtarmakta işe yarar. Bunun dışında USB ve SD kartlardaki dosyaları da kurtarır.

Tek yapmanız gereken kurtarmak istediğiniz dosyayı ve bu dosyanın nerede bulunduğunu düşünüyorsanız onu seçmektir. İşlem bittiğinde sizin için listelenen kurtarılabilir dosyalardan istediğinizi seçmeniz gereklidir.

Recuva Free, Recuva Professional 119,95 dolar, CCleaner Professional Plus ise 139,95 dolardır.

DISK DRILL

Disk Drill önceki adıyla Pandora Recovery, arşivlenen, gizli veya şifrelenmiş dosyaları Mac ve Windows desteğiyle kurtarmaktadır. Tüm dosya formatlarını kurtarabilen Disk Drill, hasar görmemiş depolama cihazlarını da kurtarır.

Windows ve Mac’te 500 MB’lık dosyanızı ücretsiz olarak kurtarır ancak sonraki işlemler için 89 dolar ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu fiyat, kurumsal versiyon olan Enterprise’da Mac için 399 dolar, Windows için 199 dolardır.

PHOTOREC

PhotoRec, hard disklerden video, belge ve kamera hafızalarından resim gibi kayıp ya da silinmiş dosyaları kurtaran bir yazılımdır. Dosya sisteminin altında yatan veriyi araştırır ve dosyanız yeniden biçimlendirilmiş de olsa çalışır.

Windows, Mac OS, Linux gibi işletim sistemlerinde çalışır. TestDisk’e eşlik eden bir programdır.

TESTDISK

TestDisk, PhotoRec’in yardımcı programıdır. Kayıp hard disk bölümlerini bulan güçlü bir veri kurtarma programıdır. Ücretsiz ve açık kaynaklıdır. Hatalı yazılımlar, insan hatalarından kaynaklanan dosya kayıpları ve ön yükleme yapamayan diskleri ön yüklenebilir duruma getiren bir yazılımdır.

Programlama dili C’dir. Belli bir bilgisayar bilgisine sahip kişiler için oldukça uygun bir programdır.

MINITOOL POWER DATA RECOVERY

MiniTool Power Data Recovery, kolay kullanımlı ara yüzüyle insanlardan kaynaklanan hatalarla silinmiş dosyaları, zarar görüp format atılmış diskleri ve sistem çökmeleri ile kaybolan dosyaları kurtaran bir programdır.

Hard diskler, CD, DVD ve flash bellekler gibi aygıtlardan da veri kurtarımı sağlamaktadır. 7 gün 24 saat teknik destek hizmeti verir. Kaybolmuş dosyanızın ön izlemesini önünüze getirir. 1 GB kadar veriyi ücretsiz olarak kurtarır. Aylık üyelik ücreti ise 69 dolardır.

RECOVERIT BY WONDERSHARE

Recoverit by Wondershare, bilgisayarlarınızdan, çıkarılabilir disklerinizden silinmiş ve kaybolan dosyalarınızı kurtarmakta kullanılan bir programdır. Sabit disk, SSD, hafıza kartları, ipad, tablet ve bunun gibi birçok cihazdan veri kurtarabilir.

7 gün 24 saat ücretsiz teknik destek sağlamaktadır. Küçük ekipler için yıllık 139,95 dolar, bireyler için 59,95 dolar gibi farklı ücret seçenekleri bulunmaktadır. Büyük ölçekli kuruluşların ise fiyat için kurumla iletişime geçmesi gerekmektedir.

EASEUS

EaseUS Data Recover, bilgisayar ya da disklerinizden yanlışlıkla silinen, bozuk olan sabit sürücüden, flash belleğinize bulaşan virüsten verilerinizi kurtarmanızda işinize yarayacak bir programdır. Biçimlendirme hataları, sistem çöküntüleri gibi sebeplerden kullanılamayan belgeleri, videoları ve diğer bütün dosyaları geri getirmeyi sağlar.

Windows ve Mac’te 2 GB’lık bir veri kurtarmayı ücretsiz yapsa da sonrasında devam edebilmek için Windows’ta 69,95 dolar, Mac’te ise 89,95 dolar ücret ödenmesi gerekmektedir.

ADVANCED DISK RECOVERY

Advanced Disk Recovery, USB, sabit sürücü veya diğer depolama cihazlarınızdan silinmiş, kaybolmuş fotoğraf, video ve belge gibi dosyaları geri getiren bir veri kurtarma programıdır. Tamamen güvenilir ve sorun yaratmayan bir programdır; üzerine yazılmadan silinen bütün verileri kurtarabilir.

Yalnızca Windows sistemlerinde çalışır ve yıllık ücreti 69,95 dolardır.

ANYRECOVER

AnyRecover, kayıp, silinmiş, biçimlendirilen ve disk hasarı oluşmuş cihazlarda veri kurtarmayı sağlar. Veri kurtarmayı yapmadan önce ön izleme yapar. Geri dönüşüm kutusundan silinmiş verilerinizi de kurtarabilir. Bilgisayar, USB bellek, kamera gibi farklı aygıtları da desteklemektedir.

3 dosyaya kadar ücretsiz işlem yapan bu yazılım daha sonrasında tüm özelliklerine ulaşmak ve sınırsız hale gelebilmek için 49,95 dolar ücret talep etmektedir.

STELLAR DATA RECOVERY

Stellar Data Recovery, bilgisayar, telefon, flash disk gibi cihazlarınızdan silinmiş veya kaybolmuş verilerinizi kurtaran bir yazılım programıdır. 5 gün 24 saat destek sağlamaktadır. Veri kurtarmanın dışında, fotoğraf, iPhone ve video onarım yazılımları da vardır.

Windows ve Mac için uygundur. Profesyonel sürüm için 79 dolar, Premium için 99 dolar ve Technician sürüm için 199 dolar ücret ödemeniz gereklidir. Fotoğraf, iPhone ve video onarım yazılımlar için ücret 39 – 99 dolar arasına değişmektedir.

DMDE FREE EDITION

DMDE, dosyaları karmaşık, veri araması, düzenlenmesi gibi durumlarda, başka yazılımlar yardım edemediği zaman özel algoritmalarla kurtarabilmektedir. Disk düzenleyici, RAID oluşturucu, dosya kurtarma gibi birçok ücretsiz özelliğe sahiptir.

DMDE Professional Edition, verileri kurtarmayı sağlayan ek özellikler içerir. En yeni Windows sürümü ile uyumludur.

POWER DATA RECOVERY

Power Data Recovery, virüs saldırısı, biçimlendirme veya verilerin yanlışlıkla silinmesi durumunda verilerinizi geri getirme amacıyla sabit sürücü ve bilgisayarınıza bağlı bütün cihazları tarar; bu şekilde verilerinizi kurtarır.

Bu yazılım, Undelete Recovery, yanlışlıkla silinen dosyaları kurtarma, Gelişmiş Kurtarma, kayıp ve hasarlı hacimlerden veri kurtarma, Deep Scan Recovery, iki özelliğinde en kapsamlı taraması olan üç farklı modülden oluşmaktadır.

SMART DATA RECOVERY

Smart Data Recovery, tüm depolama programlarını destekleyen, ayrıca flash disk, USB bellek, PC kartları gibi cihazlardan da veri kurtarma sağlayan bir yazılımdır. Ücretsiz olarak kullanım olanağı sağlamaktadır ve etkili, güçlü, kolay kullanılan bir yazılım programıdır.

SMART FLASH RECOVERY

Smart Flash Recovery, tüm taşıma aygıtlarında, USB bellek, PC kartı, taşınabilir bellekler gibi veri kurtarmayı mümkün kılmaktadır. Tüm silinmiş dosyaları, Word, Excel dosyalarınızı, resim, müziklerinizi de kurtarmaktadır.

Basit ara yüzü dolayısıyla kurtarmak istediğiniz verileri seçerek tarama yapabilir ve tarama bittiğinde çıkan listeyle istediğiniz veriyi seçerek kurtarabilirsiniz.

DRIVER GENIUS

Driver Genius, kurulu sürücüleri tespit ederek, sıkıştırılmış veya kendiliğinden açılan dosyalarınızı kurtarmaktadır. Bilgisayarlarına format atıp, sürücü disklerini kaybeden kişileri arama ve kurulum yapmaktan kurtarır.

Program güncel olup olmadığını kontrol ederek, gelen yeni güncellemelerde kullanıcıya bilgi vermektedir. Programın yıllık ücreti 29,99 eurodur.