Harddisk (HDD) ve SSD Arasındaki Farklar - Veri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Harddisk (HDD) ve SSD Arasındaki Farklar

ileVeri Kurtarma Merkezi

Harddisk (HDD) ve SSD Arasındaki Farklar

Önce hayatımıza harddisk (HDD) diskler sonra da solid state diskler (SDD) girdi. Peki, harddisk (HDD) ve SSD arasındaki farklar var mıdır ve varsa nelerdir? Bu soruya olumlu yanıt vermek mümkündür. Her iki disk arasında performans, ses, kapasite, dayanıklılık, fiyat ve kullanımları açısından birtakım farklar bulunmaktadır. Hard diskler piyasa erken sürüldüğünden, okuma hızları ve yazma hızları açısından solid state diskler biraz daha avantajlıdır. Onlar daha yeni sürümlerdir. Hard disklerin parçaları çok sayıdadır. Bu parçaların ancak stabil durumda çalışması hard diskin çalışma kapasitesini sağlar. SSD’lerin okum ayazma hızları daha yüksektir. Solid state disklerin parçaları daha az sayıda olduğundan, performansları daha kolay ve yüksektir.

Kaybolan verilerinizi geri getirilebilmesi için takip etmeniz gereken adımları, talep formunu eksiksiz doldurarak öğrenin.

Kapasite açısından ise, harddisk (HDD) ve SSD arasındaki farklar noktasında hard disklerin daha yüksek özelliklerde olduğundan bahsetmek gerekir. Kapasiteleri çok daha yüksektir ve bu nedenle halen yoğun şekilde tercih edilmektedir. Dayanıklılık noktasında ise, hard disklerin solid state disklere göre çok daha nazik olduklarını belirtmek gerekir. Hard diskler, en küçük darbelerde hemen etkilenirler. SSD ise çok daha darbelere karşı dayanıklıdır. Ses ve çabuk ısınma noktasında ise, hard disklerin düşük not alması söz konusudur. Çabuk ısınan, çalışırken bazen rahatsız edici boyutlara gelebilecek seslerin çıkması yaşanan durumlardır. SSD’lerde bu durum yaşanmaz, bunlar hareketsiz olan parçalardan oluşurlar ve sesleri olmaz. Isınma da çok daha az yaşanır.

Peki, hard disk ve solid state diskler üzerinde meydana gelen verilerin silinmesi durumlarında ne yapacaksınız? Bu anlamda, hard disklerden veri kurtarma işlemlerinin gerçekten kapsamlı, zor işlemler olduğunu belirtelim. Bu zor işlemin yapılması, verilerin kaybedilmeden geri kazanılması için firmamız Veri Kurtarma Merkezi‘ne güvenebilirsiniz. Bilgisayarın en önemli parçası olan hard disk üzerinde mutlaka profesyonel ellerin çalışma yapması gerekir. Aynı durum, SSD Solid State Diskler noktasında da geçerlidir. Herhangi bir nedenle, verilerin silinmesi durumu yaşanabilir. Kesinlikle cihaza el atmadan, firmamızla bağlantıya geçebilirsiniz. Hem sitemiz üzerinden, hem de çağrı merkezimizden bunu yapabilirsiniz. %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızla, profesyonel ve eğitimli ekibimizle sizinleyiz.

Yazar hakkında

Veri Kurtarma Merkezi administrator

Veri kurtarma merkezi olarak, hem de dürüst ve profesyonel şekilde çalışmalarımız sürmektedir.

    Bir cevap yazın