Veri Kurtarma Raporu - Veri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Veri Kurtarma Raporu

ileVeri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Raporu

Veri Kurtarma Raporu

Veri kurtarma raporu; veri kurtarma merkezi bünyesinde ISO 9001 Belgesi’ni barındıran, şirket ana faaliyet konusu bu raporu düzenlemeye uygun olan ve bünyesinde ehliyetli yeterliliğe sahip uzman personel sağlayan firmalar tarafından Gelir İdaresi Başkanlığı’na ve benzeri resmi kurumların talep ettiği analiz ve durum tespit raporudur. Mükellefin yaşadığı problemleri resmi kurumlara kanıt niteliği taşıyan yardımcı veri kurtarma raporu, yaşanan veri kayıpları nedeni ile yapılan beyanlarda sorun yaşanmaması adına mükellefler tarafından kullanılır.

Sürekli olarak en gelişmiş ve en özel teknikleri kullanmakta olan veri kurtarma firmamız, bu raporları bütün işletmeler için verebilmektedir. Veri kayıplarınıza neden olan durumlardan verilerin kurtarılmasına kadar atılan bütün adımları detaylandırılarak yapılan işlemlerin belirtilmesi gerekli görülür. Uygulanan bu işlemlerden sonra özel olarak hazırlanan bu veri kurtarma raporları sayesinde, veri kayıpları yaşayanların resmi kurumlar ile yaşayabilme ihtimali olan problemlerinin de önüne geçmiş olur.

Bilgileri ileten, saklayan, depolayan, değiştiren teknolojik sistemlerin bulgularına adli bilişim delilleri denir. Bu teknolojik sistemlerden kaybolan verilerin kurtarılma aşamasından sonra suç duyurusunda bulunmak isteyen kişi veya kurumların adli bilişim raporuna sahip olmaları gerekmektedir. Bu raporların geçerliliğini koruması için de bu raporları temin ettiğiniz firmanın ISO 9001 belgeli bir firma olması gerekmektedir. Bu aşama diğer bütün aşamaların geçilmesinden sonra elektronik delillerin incelenmesi sürecini tamamlayan en önemli aşamadır. Kayıt yapılan pek çok elektronik ortamı inceleme alanında bilgi ve tecrübe sahibi ekibimiz, bütün yasal gereksinimleri karşılayacak prosedürler içerisinde çalışmaktadır.

Gelir İdaresi Başkanlığı’na verilecek olan bu rapor, anlaşılır, açık ve net olmalıdır. Yabancı kelimelerden mümkün olduğunca uzak durulmalı, eğer kullanıldıysa da bu yabancı kelimelerin anlamlarının açıklanması gerekir. Gerekmedikçe detay bilgi olmamalıdır. Raporlar varsayım veya ihtimal üzerinden değil somut bilgiler doğrultusunda hazırlanmalıdır. Ayrıca incelemeyi gerçekleştiren kurum veya şahıs bilgisi, inceleme başlangıç ve bitiş tarihleri, inceleme sırasında kullanılan teknikler ve incelemede izlenilen yolların, özel olarak tespiti istenilen bir nokta varsa bu noktaya ait bilgi de bulunması gerekmektedir.

Bu hizmetin uzman ellerden alınması, muhteşem sonuçlara ulaşmak için önemlidir. Pek çok sebeple verilerin silinme riskiyle karşı karşıya kalınabilir. Cihazınız yere düşebilir, ıslanma ve sıvıların cihazlara zarar vermesi söz konusu olabilmektedir. Veri kurtarma merkezlerinde rapor yazdırmak için ISO 9001 belgeli firmalarını tercih etmeniz gerekmektedir. Bu alanda verdiğimiz hizmetler ile artık en fazla güvenilen iş ortaklarından biri olan firmamızın sahip olduğu özel ortam ve ekipmanlar sayesinde her türlü işlemi en kısa sürede yapabilmekteyiz. Resmi olarak hizmet eden merkezlerden alınan Veri kurtarma raporunun ne kadar önemli olduğunu bilen kişiler ve kurumlar, bu tarz işlemler için her zaman bizleri tercih etmektedirler. Kısa zaman içerisinde gerekli bütün bilgileri bir rapor şeklinde talep sahiplerine sunan firmamız, bu işlemleri son teknolojiler ile doldurulmuş laboratuvarlarda gerçekleştirmektedir. Bu sebeple raporlar en doğru bilgileri barındırmaktadır ve her türlü resmi başvurularda kullanılabilmektedir.

Adli bilişim alanında profesyonel kadroya sahip olan firmamız, her yıl adli bilişim olaylarının çözümlerinde önemli bir role sahibiz. İçerisinde kayıt tutulan her türlü elektronik ortamı inceleme konusunda hem bilgi hem de tecrübe sahip olan uzman ekibimiz, yasal gerekliliklerin tamamını karşılayacak prosedürler ile işlem sağlamaktadır.

Kullanılmakta olan programlara da dayalı olarak, silinen veri içerikleri elde edilebilirken, üst veri ve dosya ismi elde edilemez ise carved, sadece dosya ismi kaybolan veriler ise lost olarak adlandırılır.

Araştırma ve geliştirme çalışmalarımız sürekli olarak devam ediyor. Personellerimiz alanlarında son düzeyde başarılı ve bilgili bir ekiptir. Temiz oda sistemiyle birlikte özel donanımlı altyapı ile hizmet vermekteyiz.

Yazar hakkında

Veri Kurtarma Merkezi administrator

Veri kurtarma merkezi olarak, hem de dürüst ve profesyonel şekilde çalışmalarımız sürmektedir.

    Bir cevap yazın