Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

ileVeri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Veri kurtarma profesyonellik ve bilgi birikimi isteyen özel bir hizmet alanıdır. Veri kurtarma nasıl yapılır sorusu herkesin sık sık karşı karşıya kaldığı soruların başında gelmektedir. Son dönemlerde teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok kişi bilgisayar, tablet ve akıllı telefon kullanmaya başladı. Çeşitli nedenlerle elektronik cihazlarda yaşanan sorunlar nedeniyle veri kurtarma problemi otaya çıkar. Veri kurtarma cep telefonu, notebook, bilgisayar gibi depolama cihazlarında bulunan bilgilere herhangi bir sebepten dolayı ulaşılamaması halinde bilgilere yeniden ulaşabilmeye fırsat veren sisteme veri kurtarma adı verilir. Veri kurtarma sayesinde kaybolmuş verilerin geri kazanılması sağlanır.

Veri kurtarma nasıl yapılır diye merak edenler için veri kurtarma çeşitleri bulunmaktadır. Kaybolmuş verileri tekrar geri getirmeye olanak sağlayan veri kurtarma sistemi çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Veri kurtarma çeşitleri; harddisk kurtarma, server kurtarma, cep telefonu kurtarma, flashdisk kurtarma, hafıza kartı kurtarma, kamera veri kurtarma, Dvr veri kurtarma, Ssd kurtarma ve raid kurtarma şeklindedir.

Veri kurtarma analizi için Talep Formunu doldurup operasyonu başlatabilirsiniz.

Veri kurtarma durumlarının ortaya çıkmasına sebep olan veri kayıplarının çıkış nedenleri farklılık gösterebilmektedir. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan veri kayıplarının temel nedenleri arasında; kullanıcı hataları, donanımsal hatalar, kazalar, zararlı yazılımlardan kaynaklanan hatalar, uygulamalardan kaynaklanan hatalar ve donanımsal hatalar gösterilebilir.

Veri Kaybına Neden Olabilecek Durumlar

Çeşitli nedenlerle meydana gelen veri kayıplarının ortadan kaldırılabilmesi için veri kurtarma hizmeti önemli bir yere sahiptir. Harddisk veri kurtarma hizmeti çerçevesinde masa üstü ve dizüstü bilgisayarlar ile notebooklarda işletim sisteminin kurtarılması hizmeti sunulur. Server kurtarmalar fiziksel darbe, elektrik kesintisi, sıvı teması, aşırı derecede zorlamalar nedeniyle ortaya çıkar.

Raid sistemlerinde ortaya çıkan veri kayıplarının meydana gelmesi halinde veri kurtarma işi hem zahmetli hem de pahalı bir iştir.  Hatalı kapatma ve elektrik kesintileri nedeniyle meydana gelen raid veri kayıplarını ortadan kaldırmak bilgi birikimi isteyen bir konudur.

Veri kurtarma nasıl yapılır sorusu en çok telefonlar için kullanılan sorulardan biridir. Telefonlarda meydana gelen sıvı teması, telefon şifresinin hatalı girilmesiyle kendini bloke etmesi veya zararlı yazılımlar nedeniyle veri kaybı yaşayabilir. Sıvı teması meydana geldiğinde batarya hemen çıkarılmalıdır. Diğer sebeplerden dolayı veri kaybı meydana geldiğinde telefonu fabrika ayarlarına döndürmek verilerinizin tamamen silinmesine neden olabilir.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?
Author Rating
51star1star1star1star1star

Yazar hakkında

Veri Kurtarma Merkezi administrator

Veri kurtarma merkezi olarak, hem de dürüst ve profesyonel şekilde çalışmalarımız sürmektedir.

    Bir cevap yazın