SSD Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - Veri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

SSD Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

ileVeri Kurtarma Merkezi

SSD Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

SSD yani solid state diskler piyasaya sürülmesinden itibaren gerçekten ilgi çekti, beğenildi ve tercih edilmeye başladı. Bilgisayarların temel taşlarından biri olan hard disklerin yerine kullanılacak SSD’ler, birçok özellikleri nedeniyle tercih edilmekte. Solid state diskler son derece dayanıklı bir yapıda tasarlanmış. Hard disklerin en ufak bir darbeden etkilenmesi ve bilgisayarlarda sorun yaşanmasının aksine, SSD’lerin gerçekten dayanıklı ve darbelerden kolay etkilenmeyen yapıda olduğunu belirtelim. Ayrıca, hard disklerin gürültülü şekilde çalıştıkları malum. Özellikle sessizlik istenen yerlerde ya da bilgisayarların saatlerce çalıştırılması durumunda, yoğun bir ses rahatsızlığı verdikleri bilinmektedir. SSD’ler ise sessiz çalışan cihazlardır. Bu sessizlik oldukça önemli oranda bir enerji tasarrufu da sağlamaktadır.

SSD’lerin son derece hızlı olduğu da kullanıcıların malumudur. Sabit disklerle kıyaslandığında, kıyas kabul etmeyecek kadar hızlı ve seri işlem yapma özellikleri sayesinde, bilgisayarların ve bellekte bulunan dosyaların, oyunların, programların saniyeler içinde açılmasını sağlayan cihazlardır. Klasik sabit diskler yavaştır ve sıkça ısınma sorunları yaşanır. Isınma yapmaması, gerçekten hızlı olması ve cihazı da bu yönde hızlandırması, sessiz çalışması, dayanıklı olması SSD’erin tercih edilmesini sağlamaktadır. Peki ssd alırken nelere dikkat edilmeli? SSD alırken yanlış seçimler yapmamak için elbette birtakım noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. SSD’lerin en büyük dezavantajlarından biri yüksek fiyatlarıdır. Ancak, sabit disklerle kıyaslandığında, avantajları da kıyaslanırsa, yüksek fiyatlarının bir miktar katlanılabilir bir özellik olduğunu belirtelim.

SSD alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun ilk cevabı elbette yavaş yavaş fiyatları düşmeye başlayan disklerin hem uygun fiyatlı, hem de donanımlı olanını seçmektir. Bundan sonra, ssd seçerken kullanım ihtiyaçlarınızı yani kullanım kapasitenizi belirlemeniz gerekmektedir. SSD’ler 16 GB dan başlayarak 500 GB kapasitesine kadar ulaşan içeriklere sahiptir. Kullanım ihtiyaçlarınıza uygun şekilde kapasitesi olan SSD seçmeniz en uygun olacaktır. Elbette, tahmin edileceği üzere SSD’lerin GB kapasitesi ne kadar yüksekse, fiyatı da o kadar yüksek olmaktadır. Bu nedenle, kullanmayacağınız bir GB yüksekliğini almanıza gerek yoktur. Ülkemizde ve dünya piyasasında yaygın olarak, 64, 128, 256 GB SSD’lerin satışa sunulduğunu belirtelim. Bunların arasında kullanımlarınıza uygun ssd seçmeniz yerinde olacaktır.

Kaybolan verilerinize ulaşmak istiyorsanız formu doldurun.

SSD’ler diğer sistemlere göre daha ince yapıda dizayn edilmektedir. Bu nedenle, cihazınızla bir boşluk olabilir. Bu detayı atlamayın ve daha ince cihazınız için, gerekli ise ürün koruma çerçevenizi da alın. Bu şekilde incelik farkından etkilenmeyeceksiniz. SSD seçerken çok daha hızlı olan ve avantajları fazla olan yeni nesil modelleri seçebilirsiniz. Bunlar SATA 3 olarak tanımlanmaktadır ve gerçekten gelişmiş içeriğe sahiptir. Seçim yaparken, SSD’lerin okuma hızlarını, yazma hızlarını, yani işlem hızlarını kıyaslamayı unutmamalısınız. Performanslarını etkileyen donanım ve özelliklerini iyice inceleyerek modeller arasında kıyaslama ve sonunda da seçimlerinizi yapmalısınız. Tek bir üretim üzerinde değil, modeller arasında kıyaslama yaparak seçimlerinizi yapmalısınız.

Firmamız veri kurtarma merkezi olarak, bu çalışmalarımızla sizlerleyiz. Cihazlarınız ve programlarla ilgili seçim yapmak, tercih yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar ve birçok sorunuzda uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bu şekilde, en doğru seçimleri yapmanız da mümkün olacaktır. Bir hata, hasar ya da cihazların çalışmaması durumunda da her zaman size yardımcı olacağımızı belirtelim. Durum bildirimini sitemizden yapabilirsiniz. Cihazınızın gönderimi gerektiğinde, hemen sizden istenecektir. Bundan sonra, çalışma alanlarımızda %100 steril ortamda, alanında uzman ekibimiz tarafından cihazların temizlenmesi ve veri kurtarma işlemlerinin yapılması söz konusu olacaktır. Bilgilerinizin size geri kazandırılacağından emin olabilirsiniz.

Yazar hakkında

Veri Kurtarma Merkezi administrator

Veri kurtarma merkezi olarak, hem de dürüst ve profesyonel şekilde çalışmalarımız sürmektedir.

    Bir cevap yazın