Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Disk Arızalarında Neler Yapılmalı?

SorularCategory: GenelDisk Arızalarında Neler Yapılmalı?
Yusuf asked 1 sene ago
1 Answers
Veri Kurtarma Merkezi Staff answered 1 sene ago

Hiçbir şey denemeyin!

Bilgisayarınızı kapattıktan sonra bilgisayarınızı açmaya ve kurtarmaya yönelik herhangi bir girişimin sabit diskinizdeki hasarı artırabileceğini dikkate alarak, bu tür işlemlerden uzak durun. Unutmayın, deneylerin bilinçsizce yapıldığı disklerin çoğunda, verilerin büyük bir çoğunluğu (veya hepsi) kurtarılamaz hale gelebilir.

Donanım arızaları incelenmeden yazılımla kurtarma yapmaya çalışmayın!

Kullanılabilecek herhangi bir veri kurtarma yazılımının, tespit edilmemiş bir arızada daha fazla donanım arızasına neden olabileceğini ve bu arızaların harddiskteki bilgilerine asla erişilmemesine veya bu erişim maliyetinin önemli ölçüde artmasına neden olabileceğini lütfen unutmayın.

Yedeklerinizi kontrol edin!

Sakin olun ve verilerinizin gereksiz olup olmadığına ve yedeklemelerin kaç yaşında olduğuna karar verin, böylece verilerinizin bilgisayarınızda kaybolup kaybolmadığını belirleyebilirsiniz.

Diski üzerine bir şey kaydetmeyin, silmeyin, formatlamayın!

Yedeklemeleriniz bile; Yedeklemelerini test etmeden, sistemi yeniden yüklemeden vb. Bozulan herhangi bir işlemi sabit diskte gerçekleştirmeyin. Deneyimimiz, bir kullanıcı üzerindeki yedeklemelerin bozuk veya hatalı olduğunu göstermektedir. Yedeklemelerinizi test ettikten ve verilerinizin güvenli olduğundan eminseniz, Veri Kurtarma İşlemine ihtiyacınız olup olmadığına karar verin.

Uzmana danışın!

Neyin yapılabileceği konusunda veri kurtarmada uzman birinden yardım almaya çalışın. Veri kurtarma ve güvenlik konusundaki tecrübelerimizden yararlanmak isterseniz, bizimle e-posta veya telefonla iletişime geçebilirsiniz.