.redl Virüsü (Fidye Virüsü) - Veri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

.redl Virüsü (Fidye Virüsü)

ileVeri Kurtarma Merkezi

.redl Virüsü (Fidye Virüsü)

Bilgisayarınızdaki Tüm dosyalarınızın kendiliğinden uzantılarının değişmesidir. .redl virüsü dosyalarınızın, belgeleriniz, kredi kartı gibi bilgilerinizin şifrelenmesi durumudur. Ve şifrelenmiş dosya içeriğine ulaşamazsınız. redl (.redl v0196) bilgisayarınıza girdiyse fidye yazılımı / fidye virüsü bulaştı demektir. Fidye yazılımı, fidye virüsü olduğu için kullanıcılar özel bilgilerine, özel dosyalarına ulaşmak için fidyeyi kabul eder ve ödeme yapar. Saldırı virüsünü gönderen kişilere fidye ödemek en son çare olmalıdır.

Fidye virüsü nedir?

Fidye virüsleri Windows, Linux, OSX, Android gibi farklı işletim sistemlerinde görülebilir.

Bu virüsler sadece bilgisayarlar ve bilgisayar dosyalarına saldırıp onları şifrelemekle kalmaz, tablet ve telefon, giyilebilir cihazlar, akıllı ev cihazlarına da saldırıp şifreleme yapabilir ve bilgisayarda _openme.txt, _open_.txt veya _readme.txt isimli fidye notu dosyası oluşturur. .redl virüsü, STOP / DJVU uzantılarının yenilenmiş gelişmiş halidir.

.redl fidye virüsü nasıl temizlenir?

Fidye virüsleri dosyaları 2 farklı şekilde şifrelenebilir.

Offline Key.

Online Key.

Dosyaların Offline Key ile şifrelendiyse çözüm oranınız daha yüksektir. .redl olarak karşımıza çıkan virüs geliştirilmesi ile zarar boyutları artmış ve engellenmesi zorlaşmıştır. .redl virüsünün 1 versiyonu çözümlemek mümkün olabilirken 2. Versiyonda durum daha da zorlaşıyor. Bu ve bu tarz virüsleri kişi kendi etkisiz halde getiremez. Fidye virüsünü etkisiz hale getirmek için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

Fidye virüsü nereden, nasıl bulaşır?

.redl (v0196) genellikle torrent, crackli uygulamalar, e-mailler, Ofis etkileştirme aramaları gibi bölümlerde ve korsan yazılımlarda karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca güncel olmayan Windows sürümlerinde de bu virüsün versiyonları bulaşabilir.

Dekont. doc, sipariş. docs fatura.pdf.js, fatura.pdf.exe, fatura.zip, fatura .rar gibi uzantılarda da karşımıza çıkmaktadır.

Bu ve bu tarz uzantılarda ve bölümlerde epostalarda virüs ya da virüs eklentisi olabilir. Virüs eklentisi, dosya virüs içermiyor ama tıkladığınız açtığınız zaman virüs eklentilerini indirip çalıştırmaya başlaması demektir. İşlem sonunda da tüm dosyalarınız şifrelenir erişiminiz engellenir

Fidye ödersem dosyalarımın şifresi çözülür mü?

Siber suç kapsamına giren bu saldırıda para ödemeniz sonuç vermeyebilir. Yani bunun bir garantisi yok. Paranızı kaybedebilir be siber suçlarla iletişiminiz engellenebilir.

Bu virüslerden nasıl korunabilirim, bilgisayar kullanırken nelere dikkat etmeliyim, ne tür bir yedekleme sistemi kullanmalı gibi konularda tarafımızdan destek alabilirsiniz.

Dosyalarım şifrelendi. Peki şimdi ne yapabilirim?

Pek çok kullanıcı, ben eposta dâhi kullanmıyorum, bu virüs nasıl bulaşıyor, nereden geldi gibi ifadeler kullanıyor. Kişinin bir işlem yapmasına ya da çok sosyal olmasına gerek yok. Virüs bulaşmış, Saldırıya uğramış bir web sitesine tıklayıp siteyi ziyaret etmeniz yeterli. Sitedeki virüsler bilgisayarınıza dosyalarınıza bulaşabilir. Bu tarz durumlarla karşılaşmanız halinde Tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

Fidye virüslerinin yapanların amacı ne?

İnsanlar üzerinde para kazanmak. Fidye virüsleri, ciddi bir çete yapıları arasında milyonlarca doların döndüğü kirli bir Pazar aracıdır.

Fidye virüslerinin şifrelediği dosyaların şifresi nasıl açılır, açmak mümkün mü?

Yüzlerce farklı tür ve farklı versiyonlarda fidye virüsü vardır. Bazı virüs türlerinde çözüm kolay olsa da bazı türlerde oldukça zordur. Uzman ekibimizle bilgisayarınıza analiz ediyor. Çözüm için elimizden geleni yapıyoruz. Bazı virüs türlerinde çözüm anahtarları mevcuttur. Çözüm konusunda kolaylık sağlarlar.

Aşağıdaki uzantıya sahip şifreli dosyaların şifresini çözmek artık mümkün;

.shadow, .djvu, .djvur, .djvuu, .udjvu, .uudjvu, .djvuq, .djvus, .djvur, .djvut, .pdff, .tro, .tfude, .tfudet, .tfudeq, .rumba, .adobe, .adobee, .blower, .promos, .promoz, .promorad, .promock, .promok, .promorad2, .kroput, .kroput1, .pulsar1, .kropun1, .charck, .klope, .kropun, .charcl, .doples, .luces, .luceq, .chech, .proden, .drume, .tronas, .trosak, .grovas, .grovat, .roland, .refols, .raldug, .etols, .guvara, .browec, .norvas, .moresa, .vorasto, .hrosas, .kiratos, .todarius, .hofos, .roldat, .dutan, .sarut, .fedasot, .berost, .forasom, .fordan, .codnat, .codnat1, .bufas, .dotmap, .radman, .ferosas, .rectot, .skymap, .mogera, .rezuc, .stone, .redmat, .lanset, .davda, .poret, .pidom, .pidon, .heroset, .boston, .muslat, .gerosan, .vesad, .horon, .neras, .truke, .dalle, .lotep, .nusar, .litar, .besub, .cezor, .lokas, .godes, .budak, .vusad, .herad, .berosuce, .gehad, .gusau, .madek, .darus, .tocue, .lapoi, .todar, .dodoc, .bopador, .novasof, .ntuseg, .ndarod, .access, .format, .nelasod, .mogranos, .cosakos, .nvetud, .lotej, .kovasoh, .prandel, .zatrov, .masok, .brusaf, .londec, .krusop, .mtogas, .nasoh, .nacro, .pedro, .nuksus, .vesrato, .masodas, .cetori, .stare, .carote

Daha fazla bilge ve çözüm için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz. Fidye virüsleri şifre kırma işlemleri için ücret bilgisi alabilirsiniz.

 

Yazar hakkında

Veri Kurtarma Merkezi administrator

Veri kurtarma merkezi olarak, hem de dürüst ve profesyonel şekilde çalışmalarımız sürmektedir.

    Bir cevap yazın