.mbed Virüsü (Fidye Virüsü) - Veri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

.mbed Virüsü (Fidye Virüsü)

ileVeri Kurtarma Merkezi

.mbed Virüsü (Fidye Virüsü)

Bilgisayarınızdaki Tüm dosyalarınızın kendiliğinden uzantılarının değişmesidir. .mbed virüsü dosyalarınızın, belgeleriniz, kredi kartı gibi bilgilerinizin şifrelenmesi durumudur. Ve şifrelenmiş dosya içeriğine ulaşamazsınız. mbed (.mbed v0184) bilgisayarınıza girdiyse fidye yazılımı / fidye virüsü bulaştı demektir.  Fidye yazılımı, fidye virüsü olduğu için kullanıcılar özel bilgilerine, özel dosyalarına ulaşmak için fidyeyi kabul eder ve ödeme yapar. Saldırı virüsünü gönderen kişilere fidye ödemek en son çare olmalıdır.

Bilgisayarımdaki dosyaların uzantısı neden .mbed oldu?

Fidye virüsünün farklı versiyonlarında biri olan .mbed uzantısı da bu yenilenmiş STOP / DJVU uzantılarından biri. Belgelerin uzantılarının değişmesi virüs bulaştığını ve şifrelendiğini gösterir.

Fidye virüsü nedir?

Fidye virüsleri Windows, Linux, OSX, Android gibi farklı işletim sistemlerinde görülebilir.

Bu virüsler sadece bilgisayarlar ve bilgisayar dosyalarına saldırıp onları şifrelemekle kalmaz, tablet ve telefon, giyilebilir cihazlar, akıllı ev cihazlarına da saldırıp şifreleme yapabilir ve bilgisayarda _openme.txt, _open_.txt veya _readme.txt isimli fidye notu dosyası oluşturur. mbed (.mbed v0184), STOP / DJVU uzantılarının yenilenmiş gelişmiş halidir.

mbed (.mbed v0184)  fidye virüsü nasıl temizlenir?

Fidye virüsleri dosyaları 2 farklı şekilde şifrelenebilir.

Offline Key

Online Key

Dosyaların Offline Key ile şifrelendiyse çözüm oranınız daha yüksektir. .mbed olarak karşımıza çıkan virüs geliştirilmesi ile zarar boyutları artmış ve engellenmesi zorlaşmıştır. Bu ve bu tarz virüsleri kişi kendi etkisiz halde getiremez. Fidye virüsünü etkisiz hale getirmek için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

Fidye virüsü nerden, nasıl bulaşır?

. mbed genellikle torrent, crackli uygulamalar, e-mailler, Ofis etkileştirme aramaları gibi bölümlerde ve korsan yazılımlarda karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca güncel olmayan Windows sürümlerinde de bu virüsün versiyonları bulaşabilir.

Dekont .doc, sipariş. docs fatura.pdf.js, fatura.pdf.exe, fatura.zip, fatura .rar gibi uzantılarda da karşımıza çıkmaktadır.

Bu ve bu tarz uzantılarda ve bölümlerde epostalarda virüs ya da virüs eklentisi olabilir. Virüs eklentisi, dosya virüs içermiyor ama tıkladığınız açtığınız zaman virüs eklentilerini indirip çalıştırmaya başlaması demektir. İşlem sonunda da tüm dosyalarınız şifrelenir erişiminiz engellenir.

Fidye ödersem dosyalarımın şifresi çözülür mü?

Siber suç kapsamına giren bu saldırıda para ödemeniz sonuç vermeyebilir. Yani bunun bir garantisi yok. Paranızı kaybedebilir be siber suçlarla iletişiminiz engellenebilir.

Bu virüslerden nasıl korunabilirim, bilgisayar kullanırken nelere dikkat etmeliyim, ne tür bir yedekleme sistemi kullanmalı gibi konularda tarafımızdan destek alabilirsiniz.

Dosyalarım şifrelendi. Peki şimdi ne yapabilirim?

Pek çok kullanıcı, ben mail dahi kullanmıyorum, bu virüs nasıl bulaşıyor, nereden geldi gibi ifadeler kullanıyor. Kişinin bir işlem yapmasına ya da çok sosyal olmasına gerek yok. Virüs bulaşmış, Saldırıya uğramış bir web sitesine tıklayıp siteyi ziyaret etmeniz yeterli. Sitedeki virüsler bilgisayarınıza dosyalarınıza bulaşabilir. Bu tarz durumlarla karşılaşmanız halinde Tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

Fidye virüslerinin yapanların amacı ne?

İnsanlar üzerinde para kazanmak. Fidye virüsleri, ciddi bir çete yapıları arasında milyonlarca doların döndüğü kirli bir Pazar aracıdır.

Fidye virüslerinin şifrelediği dosyaların şifresi nasıl açılır, açmak mümkün mü?

Yüzlerce farklı tür ve farklı versiyonlarda fidye virüsü vardır. Bazı virüs türlerinde çözüm kolay olsa da bazı türlerde oldukça zordur. Uzman ekibimizle bilgisayarınıza analiz ediyor. Çözüm için elimizden geleni yapıyoruz. Bazı virüs türlerinde çözüm anahtarları mevcuttur. Çözüm konusunda kolaylık sağlarlar.

Aşağıdaki uzantıya sahip şifreli dosyaların şifresini çözmek artık mümkün

.shadow, .djvu, .djvur, .djvuu, .udjvu, .uudjvu, .djvuq, .djvus, .djvur, .djvut, .pdff, .tro, .tfude, .tfudet, .tfudeq, .rumba, .adobe, .adobee, .blower, .promos, .promoz, .promorad, .promock, .promok, .promorad2, .kroput, .kroput1, .pulsar1, .kropun1, .charck, .klope, .kropun, .charcl, .doples, .luces, .luceq, .chech, .proden, .drume, .tronas, .trosak, .grovas, .grovat, .roland, .refols, .raldug, .etols, .guvara, .browec, .norvas, .moresa, .vorasto, .hrosas, .kiratos, .todarius, .hofos, .roldat, .dutan, .sarut, .fedasot, .berost, .forasom, .fordan, .codnat, .codnat1, .bufas, .dotmap, .radman, .ferosas, .rectot, .skymap, .mogera, .rezuc, .stone, .redmat, .lanset, .davda, .poret, .pidom, .pidon, .heroset, .boston, .muslat, .gerosan, .vesad, .horon, .neras, .truke, .dalle, .lotep, .nusar, .litar, .besub, .cezor, .lokas, .godes, .budak, .vusad, .herad, .berosuce, .gehad, .gusau, .madek, .darus, .tocue, .lapoi, .todar, .dodoc, .bopador, .novasof, .ntuseg, .ndarod, .access, .format, .nelasod, .mogranos, .cosakos, .nvetud, .lotej, .kovasoh, .prandel, .zatrov, .masok, .brusaf, .londec, .krusop, .mtogas, .nasoh, .nacro, .pedro, .nuksus, .vesrato, .masodas, .cetori, .stare, .carote

Daha fazla bilge ve çözüm için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Yazar hakkında

Veri Kurtarma Merkezi administrator

Veri kurtarma merkezi olarak, hem de dürüst ve profesyonel şekilde çalışmalarımız sürmektedir.

    Bir cevap yazın