Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Hard Disk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

ileVeri Kurtarma Merkezi

Hard Disk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hard disk bilgisayarımızın en önemli parçalarından biridir. Bilgisayarları kullanırken verilerin depolanması için kullanılan eklentidir. Bu parça bilgilerin depolanması için hayati önem taşımaktadır. Gerek evde kullanılsın, gerek işyerinde kullanılsın hard disklerin içinde önemli bilgiler, fotoğraflar, yazılar, dosyalar bulunmaktadır. Çeşitli kapasitelerdeki hard diskler bu bilgilerin çeşitli zamanlarda kullanılmak için saklanmasını sağlar. Hard disk seçimi çok önemlidir. Peki, hard disk alırken nelere dikkat edilmeli? Bu kesinlikle önemli bir sorudur ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Birçok hard disk markası,  modeli ve kapasitesi bulunmaktadır. Hard diskler detayları olan cihazlardır. Hard disk alırken nelere dikkat edilmeli deyince kesinlikle bakılması gereken ilk detay kapasitesidir. Öncelikle, kişilerin kullanım kapasitelerini belirlemeleri ve depolama noktasında ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede hard disk almaları önem taşımaktadır. GB ve daha kapasiteli depolamalar için TB verilerinde hazırlanan diskleri alabilirsiniz. İnç ve dönüş hızı da seçimlerde önemli olmalıdır. Hard disk seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise bağlantı arabirimidir. Bu içerikte genellikle, USB 3.0 bağlantılı olan hard diskler kullanılmaktadır ve piyasada bu tür seçenekler bulunmaktadır. Seçim yaparken USB 3.0 olanlardan almak işinize yarayacaktır.

Diskinizin durumunu ücretsiz olarak öğrenmek için formu doldurmanız yeterli.

Seçim yaparken pratik ve yeni nesil modelleri kullanmayı amaçlamakta iseniz, kablosuz hard disk seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Hız konusunda birtakım dezavantajları olsa da kablosuz modellerin daha pratik bir kullanıma sahip olduğunu belirtelim. Platform noktasında hard disk tasarımlarında yoğunlukla NTFS dosya sistemi kullanıldığını da eklemek gerekir. Hard disk seçerken bir diğer önemli nokta veri güvenliği özellikleri ile ek yazılımlardır. Hard disk modellerini incelerken, seçimlerinizi yaparken üzerinde güvenli ibaresi olan “secure” damgası taşımasına çok önem vermelisiniz. Bunun dışında birçok seçenek arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Hard disk seçerken nelere dikkat edilmeli bunları belirttik. Peki hard disklerinizi kullanırken çeşitli performans sorunlarınızın olması durumunda ne yapmalısınız? Bu önemli bir konudur ve birçok neden hard diskin çalışmasına sorun yaşanmasına neden olabilir. Hard disk aşırı miktarda tozda kalarak hasar görebilir. Bir virüs sistemi ile etkilenmesi de söz konusu olabilir. Hiç beklemediğiniz bir anda hard diskinizin kafa vurması söz konusu olabilir. Açılmaması ve bilgilere ulaşamamanız da yaşanabilir bir durumdur. Yangın, sel gibi beklenmeyen durumlardan etkilenebilir. Tüm bu durumlardan en az hasarla geçmek için firmamıza güvenebilirsiniz. Veri kurtarma hizmetlerimizle sizlerleyiz.

Veri kurtarma merkezimize cihazlarınızla sorun yaşadığınız her an ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden durum bildirimi yapabilirsiniz. Çağrı merkezimiz de iletişime açıktır. Gerekli görülmesi durumunda, cihazınızın merkezimize gönderilmesi istenecektir. Bunu kargo ile yapmanız beklenir. Temiz oda yani clean room olarak adlandırılan sistemimizde cihazlarınızın tozdan arındırılmış bir ortamda açılması söz konusu olmaktadır. Uzman mühendislerimiz elinde cihazların orijinalliğinden zerre zarar görmeden açılması ve bilgilerin veri kurtarma işlemleri ile alınması söz konusu olmaktadır. Veri kaybı sonrası, veri kurtarma işlemleri için firmamıza başvurabilirsiniz.

Veri kurtarma çalışmalarımızda %100 oranında başarı şansını bugüne kadar yakaladık. İşimizde özenli ve müşteri memnuniyetini ön planda tutar şekilde hizmet sunmaktayız. Hard disk veri kurtarma çalışmaları yanında, ssd solid state disk, flash bellek, cryptolocker dosyalar gibi birçok sistemin üzerinden çalışmaktayız. Bilgisayarlarınız, cep telefonlarınız, videolarınız ve fotoğraf makineleriniz için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Verilerin kurtarılması için profesyonel ekibimiz ve çalışma alanlarımızla sizlerle olduğumuzu belirtelim. Uygun fiyatlarımız ve her zaman size açık destek hattımızla sizinleyiz. Verileri yani bilgilerinizi size iletmek için hazırız. Bilgilerin istenmemesi durumunda ise kalıcı şekilde imha edildiğini belirtelim. Çalışmalarımız ve desteklerimizle verilerinizin kurtarılacağından emin olabilirsiniz.

Yazar hakkında

Veri Kurtarma Merkezi administrator

Veri kurtarma merkezi olarak, hem de dürüst ve profesyonel şekilde çalışmalarımız sürmektedir.

    Bir cevap yazın