Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Fidye Yazılımı WannaCry Veri Kurtarma

ileVeri Kurtarma Merkezi

Fidye Yazılımı WannaCry Veri Kurtarma

1. Fidye Yazılımı WannaCry Nedir?

Dünya genelinde phishing ile bulaştırılan WannaCry ransomware, SMB zafiyetinden faydalanıp içağda yayılabiliyor. Güncel olmayan sistemlerde Microsoft dosya paylaşım servisi SMB için MS17-010 güncellemesi gerekiyor. USOM tarafından SMB zafiyetiyle ilgili yayınlanan 21 Mart tarihli bildirimin inclenmesi tavsiye olunur. Usom zararlı bağlantılar listesini güvenlik cihazlarında tanımlamanız önemle tavsiye olunur. Antivirüslerin güncellenmesi ve merak uyandıran phising emaillerine karşı dikkatli olunması önemle tavsiye olunur.

2. WannaCry Büyük Şirketlere Siber Saldırı

Zararlı yazılım, İngiltere ve İskoçya’da Ulusal Sağlık Sistemi’nin (NHS) çökmesine neden oldu. BBC, NHS’e bağlık 33 sağlık kuruluşu ile bazı aile hekimliği kliniklerinin durumdan etkilendiğini belirtiyor. (BBC)

Rusya İçişleri Bakanlığına ait yaklaşık bin bilgisayarın büyük siber saldırıdan etkilendiği bildirildi. (Yenişafak)

İspanya’da Telefonica başta olmak üzere büyük şirketlere siber saldırı yapıldı. Korsanlar, veri tabanlarına yeniden erişim için para talebinde bulundu. Şirketler, siber saldırıdan dolayı çalışanlarının bilgisayar ve telefonlarını kullanıma kapattı. (Yenişafak)

3. WannaCry Güvenlik Önlemi ve Çözüm

Dünyada yayılan WannaCry zararlısından korunmak için Windows sistemleri ve antivirüsleri güncelleyin! Sisteminizi taratmayı ihmal etmeyin. Kullanıcı ve sistem yöneticilerine Microsoft MS17-010 güvenlik bültenini incelemelerini ve gerekli güncellemeleri yapmalarını tavsiye etmektedir.

https://technet.microsoft.com/library/security/MS17-010

4. WannaCry Veri Kurtarma

Veri kurtarma, verilerin silinmesi, veri kopyalama işlemleri, verilerin klonlanması, şifre çözümü, veri analizi gibi işlemler için firmamıza %100 güvenebilirsiniz.

Veri Kurtarma Merkezi Talep Formu

Summary
Review Date
Reviewed Item
Fidye Yazılımı WannaCry Veri Kurtarma
Author Rating
51star1star1star1star1star

Yazar hakkında

Veri Kurtarma Merkezi administrator

Veri kurtarma merkezi olarak, hem de dürüst ve profesyonel şekilde çalışmalarımız sürmektedir.

    Bir cevap yazın