En İyi 5 Veri Kurtarma Programı - Veri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

En İyi 5 Veri Kurtarma Programı

ileVeri Kurtarma Merkezi

En İyi 5 Veri Kurtarma Programı

En İyi 5 Veri Kurtarma Programı

Veri kurtarma araçları sizin için önemli dosyaların yanlışlıkla silinmesi veya sabit bir diski yedek almayı unutup biçimlendirilmesi veya zararlı bir yazılımdan ötürü silinen verilerin kurtarılmasında sizlere yardımcı olacak araçlardır.

Bu araçların çoğu yazılımlarda olduğu gibi ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur ve değişik dosya türlerini kurtarmanız mümkün.

Bunlardan bazıları şunlardır:

 1. Recuva

Bu yazılımın en iyi veri kurtarma yazılımları listesinde ilk sırada yer alması tesadüf değildir. Bu yazılım, harici disklerden, bellek kartlarından, sabit disklerden, DVD ve CD’lerden verilerinizi geri yükleme kabiliyetine sahiptir. Birçok veri kurtarma yazılımı olmasına rağmen yalnız birkaç tanesi fotoğraf ve sabit disklerde bulunan diğer verileri kurtarma işleminde Recuva’ya yaklaşabiliyor.

Recuva’yı en iyi veri kurtarma yazılımları listesinin birinci sırasına geçmesine etki eden faktörler

 • Gelişmiş dosya kurtarma
 • Gelişmiş derin tarama modu
 • Standart silme teknikleri kullanan güvenli biçimde üzerine yazma
 • Hasar görmüş ya da yeni biçimlendirilmiş disklerden verileri kurtarabilme
 • Kullanıcılar için kolay arayüz
 • Ücretsiz/Ücretli olmak üzere iki tür sürümünün olması
 • FAT ve NTFS sistemlerinde çalışabilmesi.

Recuva’nın desteklendiği platformlar: Windows 10 / 8 / 8.1 / 7 / Vista / XP veya Windows’un daha eski sürümlerinde kullanılabilir.

 1. TestDisk

Bu listede TestDisk’e yer vermeseydik listeyi tamamlamış olmazdık. Kayıp verileri geri almak ve önyükleme yapılmayan diskleri düzeltme amacıyla ortaya çıkan açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Ücretsiz olan bu yazılım, kendi başına bölüm ve dosya girişlerini algılamaya çalışır. Hasar gören kısımları derinlemesine temizlemek için fazlaca zaman ister.

Özellikleri

 • Kullanıcının önyükleme bölümünü kurtarmasına veya yeniden oluşturmasına izin verir
 • Silinen bölümlerin tablosunu düzeltebilir ya da kurtarabilir
 • FAT, exFAT, NTFS, ext2 dosya sistemleri içinden verileri silme

TestDisk, bazı kullanıcılar için veri kurtarma işlemine uygun olmayabilir. Bir GUI hayranıysanız, Recuva veya Stellar gibi yazılımları tercih etmenizi öneririz.

 1. Stellar Data Recovery

Adına yakışan bir veri kurtarma yazılımı olan Stellar, Windows ve Mac’inizden verilerinizi kurtarmak için harika bir iş çıkarır. Dosyalarınızın silinmesinden pişmanlık duyduğunuzda Stellar, etkili bir biçimde yardımcı olabilir.

Özellikleri

 • Risk barındırmayan bu program, hafıza kartları, akıllı telefonlar, USB sürücüler, sabit diskler gibi farklı depolama aygıtlarındaki verilerinizi kurtarabilir.
 • Kullanımı basittir
 • Gelişmiş özellikleriyle dolu ve hızlı dosya kurtarma
 • Yeni başlayanlar ve teknik olmayanlar için uygundur
 • Uygulama öncesi dosyaların ön izlemesi.

 

 1. Undelete 360

Şerit tarzı bir araç çubuğu ve mavi renk teması sebebi ile Microsoft Office uygulamasına benzeyen Undelete 360, kullanıcıların dosyaları geri almasını sağlayan hızlı ve etkili bir algoritma üzerine kuruludur.

Özellikleri

 • Dijital kameralar, hafıza kartları, telefonlar, sabit diskler vb. çeşitli cihazlarda çalışabilir
 • Veri silme aracı içerir
 • Kurtarma işleminden önce dosyaları önizleme özelliğinin yanı sıra Hex Viewer özelliği de mevcuttur.
 • DOC, HTML, AVI, MP3, JPEG, JPG gibi çok çeşitli türde dosyaları kurtarabilirsiniz.
 • Tarama hızı kapsamlı bir iyileştirme gerektiriyor
 • Bu araç aynı zamanda veri kurtarma bakımından rekabetçi değildir.

 

 1. Puran File Recovery

Ücretsiz veri kurtarma yazılımıdır. FAT32 veya NTFS formatındaki disklerde saklanan, silinmiş verileri kolayca kurtarmanıza yardımcı olan, derin tarama özelliğine sahip bir programdır. Bu veri kurtarma yazılımında kayıp verilerinizi bulmanızı sağlayan hızlı bir koruyucu seçeneği de bulunmaktadır. Kurtarılabilecek tüm silinmiş verilerin listesini almak için Puran File Recovery yazılımının bu seçeneğini kullanabilirsiniz. Silinmiş ve kaybolan istenilen formatta dosyanın yerini bulmakta kullanıcılara yardımcı olur.

Yazı Hakkında Kısa Bilgilendirme
En İyi 5 Veri Kurtarma Programı
Başlık
En İyi 5 Veri Kurtarma Programı
Kısa Açıklama
En İyi 5 Veri Kurtarma ProgramıVeri kurtarma araçları sizin için önemli dosyaların yanlışlıkla silinmesi veya sabit bir diski yedek almayı unutup biçimlendirilmesi veya zararlı bir yazılımdan ötürü silinen verilerin kurtarılmasında sizlere yardımcı olacak araçlardır.Bu araçların çoğu yazılımlarda olduğu gibi ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur ve değişik dosya türlerini kurtarmanız mümkün.Bunlardan bazıları şunlardır:RecuvaBu yazılımın en iyi veri kurtarma yazılımları listesinde ilk sırada yer alması tesadüf değildir. Bu yazılım, harici disklerden, bellek kartlarından, sabit disklerden, DVD ve CD’lerden verilerinizi geri yükleme kabiliyetine sahiptir. Birçok veri kurtarma yazılımı olmasına rağmen yalnız birkaç tanesi fotoğraf ve sabit disklerde bulunan diğer verileri kurtarma işleminde Recuva’ya yaklaşabiliyor.
Yazar
Yayınlayan
Veri Kurtarma Merkezi
Veri Kurtarma Merkezi

Yazar hakkında

Veri Kurtarma Merkezi administrator

Veri kurtarma merkezi olarak, hem de dürüst ve profesyonel şekilde çalışmalarımız sürmektedir.

  Bir cevap yazın