E-Defter Veri Kurtarma Ve Analiz Raporu - Veri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

E-Defter Veri Kurtarma Ve Analiz Raporu

ileVeri Kurtarma Merkezi

E-Defter Veri Kurtarma Ve Analiz Raporu

E-Defter Veri Kurtarma Ve Analiz Raporu

Bildiğiniz üzere işletme sahibi olan kişiler artı işyerlerine ait olan kayıtları önceden olduğu gibi evraklar ile değil dijital ortamlarda tutmaktadırlar. Bilhassa yasa dışı işlemleri engel olmak amacı ile yürürlüğe giren bu işlemler bütünü artık tüm işletmeler için zorunlu olarak tutulmuştur. E-defter kayıtlarına daha kolay ulaşan ve bunun sayesinde vergi kayıt dışılığı gibi benzeri sorunları yüksek oranda azaltmış olan resmi işletmeler bu yol ile denetleme çok daha hızlı ve verimli bir yol ile yapabilmektedirler. Fakat bazı zamanlar farklı nedenlerden dolayı dikkatle tutulan e-defter kayıtlarında sorunlar yaşanabilmektedir.

Bu ve bunun gibi durumlar da işletme sahibi olan kişilerin kesinlikle bizim yaptığımız gibi e-defter veri kurtarma ve analiz raporu hizmetleri sağlayan firmalardan analiz sonrası destek almaları ve yaşanan sorunların nedenlerini bizlere belirtmeleri gerekmektedir. Resmi olan kurumlar ile sorun yaşanmamasını istemeyen kurumların bu tarz işlemler de hızlı olmaları ve yaşanan sıkıntıları olabilecek en kısa sürede analiz edilip raporlanması gereken işlemlere başlamalıdırlar. Maliye Bakanlığı tüm mükelleflere mali verilerini yedeklemeleri gibi belirli bir süre içerisinde müsaade etmektedir. Fakat bazı zamanlar yasal süreçler içerisinde verilmiş olan istekler de özel durumlardan dolayı değişiklikler yapılması sonucu kayıpların en aza indirilmesini hedeflemiştir. Maliye Bakanlığı aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı oluşacak sorunlarda mükelleflere değişiklik yapma hakkı tanıyabilmektedir;

  • Siber saldırı
  • Fidye yazılımları
  • Farklı sebeplerden kaynaklanan veri tabanı sorunları ve veri aktarımı
  • Veri bozulması ve virüs kaynaklı veri kaybı
  • Elektrik arızaları nedeni ile ilgili kayıplar
  • Yangın sebepli kayıplar
  • Doğal afet sonucu kayıplar
  • Personel hatalarından kaynaklı kayıplar

Veri Kurtarma Test Raporu

Uzun bir süreden bu yana veri kurtarma testi raporu hazırlama ve benzeri durumlarda kurumlara destek sağlayan firmamız özel olarak kullandığı teknikler ile hazırlanmakta olan veri analizi sonrasında veri silinmesi raporu ile mükelleflerin karşılaştığı sıkıntıları resmi kurumlara delil niteliği sağlar. Karşı karşıya geldikleri veri kayıpları nedenleri ile yaptıkları istekler de sıkıntı yaşamak istemeyen kurum veya kurumlar bizlere ulaştıklarında uzmanlarımızın yapacakları özel analiz işlemleri ile ellerinden gelen en kısa süre içerisinde istedikleri bilgiye ulaşmakta raporlamaktadırlar. Gelir İdaresi Bakanlığına sorunların ve sebeplerin hakkında resmi bir rapor verebilmektedirler. Her zaman en gelişmiş ve en kaliteli özel teknikleri kullanan firmamızda tüm şirketler için verebileceği bu hizmetler de verilerin neden kayıp olduğundan müşterinin verilerinin kurtarılmasına kadar oldukça fazla farklı adımı atabilmektedir. Yapılacak olan işlemlerden hemen sonra özel olarak hazırlanan raporlar ile başvuru yapan müşterilerimizin bu sayede resmi kurumlar ile yaşayabilecekleri sıkıntılara da engel olmuş olmaktadır.

Veri Silinmesi Raporu

Veri yapılarında yaşanabilen problemler nedeni ile kimi zaman eksik ya da yanlış bildirmelerde bulunan işletmeler ya da işletme sahipleri bu durumu düzeltmek için en kısa sürede mutlaka bir veri kurtarma merkezinden veri silinmesi raporu almalıdırlar. Bu rapor ile yaşanan problemin neden kaynakladığı ve ne boyutta olduğu açık bir şekilde raporda ifade edilmelidir. Resmi makamlar yapılan başvurular da bu belgeleri mutlaka istemekte ve doğru bilgilerin olduğundan emin oldukları zaman mükelleflere talep ettikleri hakları vermektedirler. Firmamıza bu husus hakkında gelen başvurular da büyük bir titizlikle işlemlerini sürdürmekte olan çalışma arkadaşlarımız, yaşanan problemlerin nasıl oluştuğunu ve ne kadar veri üstünde sorun olduğunu da belirleyebilir.

Bu alanda verdiği hizmetler ile artık en çok güvenilen iş ortaklarından biri olan firmamız sahip olduğu özel ortamlar ve aynı zamanda donanımlar ile her türlü işlemi çok kısa zaman içinde yapabilmektedir. Hazırlanan bu raporlar Maliye Bakanlığı’nda (GİB), Adalet Mahkemeleri ya da diğer resmi kurumlarda kabul görmekte. Firma olarak sahip olduğumuz ISO belgesi ve firma ana faaliyet konumuzda da belirtildiği gibi ehliyete sahip olduğumuzdan birçok kurumda geçerliliği sağlanmaktadır. Silinme durumu yaşanan veriler hakkında rapor içeriğini inceleyen kurumların talep sahiplerini haklı gördükleri takdirde bu işlemleri hızlı bir şekilde yerine getirmektedirler.

Yazar hakkında

Veri Kurtarma Merkezi administrator

Veri kurtarma merkezi olarak, hem de dürüst ve profesyonel şekilde çalışmalarımız sürmektedir.

    Bir cevap yazın