Donör Disk Nedir ve Ne İşe Yarar? - Veri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Donör Disk Nedir ve Ne İşe Yarar?

ileVeri Kurtarma Merkezi

Donör Disk Nedir ve Ne İşe Yarar?

Donör disk nedir ve ne işe yarar? Bu soru, veri kurtarma sürecinde gerçekten en etkili olan sorulardan biridir. Veri kurtarma işlemleri ile her zaman bir adım önde olan firmamıza müşterilerimizden gelen çok sayıda sorudan biridir aynı zamanda. Müşterilerimizin en fazla sorduğu sorulardan biri bahsettiğiniz donör disk nedir ve ne işe yarar sorusudur. Veri kurtarma sürecinde, bu işlemlerin yapılması için özel olarak dizayn edilen steril ve temiz laboratuarlarımıza getirilen cihazların açılması ve verilerin bir yedekleme ile depolanması gerekmektedir. Çeşitli nedenlerle çalışmayan, arızası olan disklerin içeriğinde bulunan verilerin kurtarılması, bu çalışmaların yapılması için de söz konusu diske irtibat sağlanması gerekmektedir. İşte donör disk bu iletişimi sağlayan, bağlantıyı kuran ikinci disktir.

Talep formunu doldurarak diskinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Peki donör disk her veri kurtarma işleminde kullanılmakta mı? Donör disk her veri kurtarma işleminde kullanılmaz. Bazı özel durumlarda, bir başka deyişle, durumun gerekli kıldığı veri kurtarma çalışmalarında kullanılmaktadır. Her disk için bu işlem söz konusu değildir. Bir diskin donör disk olarak kullanılması için veri kurtarma çalışması yapılacak disk ile aynı özellikleri göstermesi gerekmektedir. Buna göre, çok özel birtakım formların iki disk arasında var olması lazımdır. Bunu iki insan arasındaki organ nakli ya da doku nakli gibi düşünebilirsiniz. Birbirinde böbrek vermeyen iki insan için, kesinlikle dokuların birbirine uyması gerekir. İlik naklinde yani doku naklinde ise, dokuların uyması aranır. İşte diskler için de aynı durum geçerlidir. İki disk modelinin ya da markasının aynı olması donör olacağı anlamına gelmemektedir. Veri kurtarma için gerekli donörü sitemizden bulabilirsiniz.

Donör disk olarak kullanılabilecek diskler üreticiler tarafından belirtilmektedir. Firmamızla sorun yaşanması durumunda hemen iletişime geçiniz. Bundan sonra, durumun tespiti için firmamız tarafından ücretsiz veri analizi yapılacaktır. Bu hizmetimizden sonra sizden cihazınızı göndermenizi isteyebiliriz. Gelen cihaz uzmanlarımız yani alanında eğitimli ve donanımlı mühendislerimiz tarafından incelenecektir. Bir donör disk kullanımına ihtiyaç olup olmadığı saptanacaktır. Donör disk kullanılması gerekli ise derhal müşterimize durumu bildirmekteyiz. Müşterilerimizden kendilerinin temin etmeleri konusunda bir talepleri olursa, donör diski onların iletmesine olanak sunmaktayız. Bunun dışında, her zaman ilgili disk firmamız tarafından temin edilmektedir.

Dünya çapında en modern teknikleri ve kurumları takip ederek hizmetlerimize devam etmekteyiz. Yurtdışından, alanında sayılı firmalardan düzenli olarak donör disk temin ettiğimizi belirtelim. Eksik disk olması durumunda ise, stoklarımızda bulunmayan diskleri derhal temin edebilmekteyiz. Bu konuda yani donör disklerimiz konusunda detayları ve ürün bilgilerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz. Hemen belirtelim, donör disk veri kurtarma çalışması için özel temin edilen ve kullanılan disklerdir. Bunların günlük yaşamda, bilgisayar sisteminde kullanılması mümkün değildir. Sadece özel ortamda, veri kurtarma çalışmalarında kullanılır. Bu nedenle, donör diskin size verilmesi ve sizin bunu kullanmanız gibi bir durum olmaz.

Donör disklerin sizlere teslimi şeklinde bir hizmetimiz bulunmamaktadır. Verilerinizin veri kurtarma işlemlerimizden sonra, sizlere çeşitli vasıtalarda eksiksiz şekilde sunulacağından emin olabilirsiniz. Müşterilerimizin talebi olmaması ya da bilgileri istememeleri durumlarında ise asla paylaşılmadan, bilgiler geri dönüşsüz şekilde imha edilmektedir. Bu şekilde, müşterilerimizin gizliliğini sonuna kadar sağlamaktayız. Donör disk nedir ve ne işe yarar sorusu ve donör diskler hakkında merak ettikleriniz için, internet sitemizden ve çağrı merkezimizden de bilgi alabilirsiniz. En kısa sürede, sizlere söz verdiğimiz şekilde hizmetlerimizin size ulaşacağından emin olabilirsiniz. Cihazlarınızın korunması ve doğru kullanılması şeklinde bilgi almak için de her zaman firmamızdan yardım ve bilgi alabilirsiniz.

Yazar hakkında

Veri Kurtarma Merkezi administrator

Veri kurtarma merkezi olarak, hem de dürüst ve profesyonel şekilde çalışmalarımız sürmektedir.

    Bir cevap yazın