Casus Yazılım Nedir? - Veri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Casus Yazılım Nedir?

ileVeri Kurtarma Merkezi

Casus Yazılım Nedir?

Son yıllarda dijital veri hırsızlığını hakkında çok daha fazla duyulmaya başlanan olaylar insanların bu konuda her zaman daha dikkatli olmalarını ve gerekli güvenlik önlemlerini zaman kaybetmeden almalarını sağlamaktadır. Özellikle sırf bedava oldukları için indirilen birçok yazılım sebebi ile canları yanan insanlar bu yazılımların kimler veya hangi kurumlar tarafından oluşturulduğunu araştırmak zorundadırlar. Hangi amaçlar için olursa olsun mutlaka kullanılan tüm yazılımlar güvenilir firmaların ürettikleri ürünler olmalı ve geçmişleri hakkında kesin bir şekilde araştırma yapılmalıdır. Casus yazılımlar olarak adlandırılan ve tamamen bilgisayar korsanlarının diğer kullanıcıların bilgilerini çalmak amacı ile hazırladıkları bu yazılımlar kullanıldıkları bilgisayarlardaki tüm verilerin kısa zaman içinde ele geçirilmesi veya yine kullanılan bilgisayarın gerek donanımsal gerekse yazılımsal olarak sorun yaşamasına odaklıdır.

Bilgisayarlara ve bilgisayar donanımlarına zarar verecek etkenlerden biri casus yazılımlardır. Peki casus yazılım nedir… Son derece zararlı bir yazılım türü olarak, casus yazılımların özellikle akıllı telefonlar olarak tabir edilen android cihazlar üzerinde etkili olduğunu belirtelim. Bu yazılımların cihaza zarar vermemesi için kaldırılması ya da silinmesi en doğru olanıdır. Bu yazılımların olup olmadığının anlaşılması bile uzmanlık ister. Yazılımların yüklenip yüklenmediğini ancak bir uzman anlayabilir. Kişinin bilgisi haricinde cihazına bu tür yazılımların yüklenmesi söz konusu olabilir. Yazılımların gizli olarak çalışması da genellikle anlaşılmamasına neden olmaktadır. Yazılımların telefon kalitesi düşürmesi söz konusu olabilir. Konuşma sırasında cızırtılar gelebilir, zaman zaman ekran donması olabilir.

Son zamanlarda sık sık haberleri duyulan virüslü maillerin dünya genelinde sebep olduğu maddi zararlar dikkate alındığı zaman aslında konunun ne kadar ciddi olduğunu anlamak daha kolay olacaktır. Dünyanın her yerindeki bilgisayar kullanıcılarını risk altına atan ve dikkatli olmayan kişileri kolay bir şekilde tuzağa düşüren bu yazılımlar özellikle hangi amaçlar hazırlandığı belli olmaması için son derece profesyonel bir şekilde kamufle edilmektedir. Bu tarz yazılımlardan korunmak için güçlü virüs koruma programlarının kullanılması önerilmektedir. Özelikle indirilen yazılımın indirme veya kurulma anında hemen uyarı veren bu programlar birçok kişinin casus yazılımlardan tam anlamı ile korunabilmelerine yardımcı olabilmektedir. Art niyetli kişilerin farklı amaçlar için hazırladıkları bu yazılımlar özellikle insanların kişisel verilerini çalmak amacı ile kullanılmakta ve bu konuda çok başarılı olabilmektedir.

Firmamıza casus yazılımların silinmesi ve kaldırılması işlemleri için güvenebilirsiniz. Veri kurtarma hizmetleri sunan firmamız, aynı zamanda, casus yazılımlardan cihazların arındırılması hizmetlerinde de sizinle. Az sayıda donanımlı firma tarafından sunulan clean room sistemini sizlere sunmaktayız. Clean room, temiz oda düzenimizle, laboratuar ortamında, tamamen steril şekilde, gerekli ekipman ve mühendis ekibimizle cihazlarınızı açmaktayız. Gerekli işlemlerin yapılmasından sonra, cihazları aynı özenle kapatmaktayız.

Diskinizin durumunu talep formunu doldurarak ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Bu alanda gerekli tedbirleri almadan önce casus yazılım nedir, nasıl anlaşılır ve amaçları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulmak gerekmektedir. Bilgisayar dünyası hakkında uzmanlaşmış olan kişilerin kolay ve basit bir şekilde hazırlayabildikleri bu yazılımlar bugüne kadar birçok kişinin farklı şekilde sorunlar yaşamalarına neden olmuştur.

Özellikle internet teknolojilerinin gelişmesi ile zaman içinde kabuk değiştiren ve virüs programlarını dahi kolayca atlatabilecek şekilde yazılımlar üretebilen bilgisayar korsanları, virüs programları üreten firmaların sürekli olarak yeni yamalar ile programlarını güncellemek zorunda kalmalarına neden olmaktadır.

Sızdığı sistemler için son derece sinsi bir şekilde çalışan ve özelikle üretim amacına bağlı olarak farklı çalışma prensiplerine sahip olan casus yazılımlar en güvenli sistemlerin içinde dahi kolay bir şekilde yer bulabilmektedir. Çok gelişmiş sistemler kullanmalarına rağmen bir türlü bu yazılımlardan korunma konusunda başarılı olamayan kişilerde çoğu zaman çareyi sahip oldukları korunma sistemlerini geliştirme çalışmaları yapmakta bulmaktadırlar. Casus yazılım ile kitlenmiş dosyalarınızı veri kurtarma ile kurtarmanız mümkün.

Mobil telefonunuzda yukarında belirtilen işaretleri görürseniz ya da bir yazılım olma şüpheniz varsa, hemen iletişim numaralarımızdan ya da web sitemiz üzerinden bağlantıya geçebilirsiniz. Problemi formumuz üzerinden de aktararak, sizden istenilen bilgileri girerek, durum bildirimi ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Bundan sonra ekiplerimiz derhal durum incelemesi yaparak, cihazın teslimi talep edebilir. Kargo ile güvenli şekilde, saklama önerilerimizi dikkate alarak gönderebilirsiniz. Ülkemizin her yerinde gönderimleri alabiliriz. İncelemelerin yapılmasından sonra, yapılması gereken işlemler, süre ve ücret konusunda bilgi size aktarılır. Danışmanlarımız her adımda size bilgi verecektir. Bundan sonra gerekli işlemler özenle tarafımızdan yapılacaktır. Cihazlarınız da size emin şekilde teslim edilecektir.

İlk anda son derece masum ve basit bir yazılım gibi görünmekte olan bu özel programlar genellikle diğer programların hazırlandıkları yazılım dilleri ile hazırlanmakta ancak sahip oldukları kodlamalar tamamen insanlara zarar verecek şekilde dizayn edilmektedir. Kimi zaman son derece ciddi bir şekilde hazırlanan bu özel yazılımlar sızdıkları sistemleri tamamen kullanılamaz hale dahi getirebilmektedirler. Bu sebeple tüm bilgisayar veya benzeri sistemleri kullanan kişilerin casus yazılım nedir ve bu konuda alınabilecek en önemli tedbirler nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulmaları gerekmektedir. Hata bu gibi sorunları yaşamadan önce tedbir almak ve aynı zamanda mümkün olan en güçlü virüs koruma programları ile sistemleri güçlendirmek kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken konulardır. Özellikle bilgisayar korsanlarının bu konuda bitmek bilmeyen girişimlerde bulunması internet ağına bağlı olan milyonlarca bilgisayarı ve kullanıcıyı ciddi bir şekilde risk altına atmaktadır. Bu sebeple konunun ciddiyetinin farkında olmak ve gerekli önlemleri almak kesinlikle çok önemlidir.

Veri kurtarma hizmetlerimiz olarak, hard disk veri kurtarma, ssd veri kurtarma, raid veri kurtarma, usb, flash bellek veri kurtarma, sunucu ile cep telefonlarından veri kurtarma çalışmalarımız sizlere sunulmaktadır. Güvenli veri silme işlemlerimizle, cihazlarınızdan verilerinizin hasarsız şekilde silinmesi desteğini veriyoruz. Referansları olan, güvenli çalışan bir firmayız.

Yazar hakkında

Veri Kurtarma Merkezi administrator

Veri kurtarma merkezi olarak, hem de dürüst ve profesyonel şekilde çalışmalarımız sürmektedir.

    Bir cevap yazın