Bilgisayarım Hard disk olmadan Çalışır mı? - Veri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Bilgisayarım Hard disk olmadan Çalışır mı?

ileVeri Kurtarma Merkezi

Bilgisayarım Hard disk olmadan Çalışır mı?

Bilgisayar temel olarak ana donanım ve çevre birimlerinden oluşurlar, örneğin görüntü alabilmemiz için ekran kartına, ses çıkışı alabilmemiz için ses kartına ve ana işlemler için işlemciye, bilgilerin depolanması ve sistem dosyaların yüklenebilmesi için sdd veya hdd gibi bir diske ihtiyaç vardır. Aynı vücudumuzdaki organların birbirlerine ihtiyacı olduğu gibi bilgisayarımızın da bazı donanım aygıtlarına ihtiyacı vardır.

Bu Donanım parçalarının önemli olanlarından biride tabi ki de hard diskdir. Hard disk kısa öz olarak; Bilgilerimizi saklayabileceğimiz, işletim sistemi bilgisayarımız ile kullanıcı ara yüzü olarak sistemleri barındıran bir parçadır.

Kendi bilgisayarımızın ilk açılışında işletim sistemi dosyalarını okuyarak, bilgisayarımızın açılmasını sağlarlar burada işlemlerinizi yapabilirsiniz, resim, video, belgelerini depolayabilir, istediğiniz zamanda geri çağırabilirsiniz. Sabit disk donanımınızın başına bir iş geldiğinde içindeki dosyalarda büyük bir risk altındadır. Şimdiki konumuz ise bilgisayarımızın açılışında hard disk ihtiyaç olduğunu kısa bahsetmiştik peki sabit bir disk olmadan bilgisayarımızı açabilir miyiz? HDD olmadan bilgisayarı çalıştırdığımızda bilgisayar çalışır fakat işletim sistemi sabit diskinize kurulu olduğundan erişim sağlayamazsınız, ekran bios ekranından öteye gidemezsiniz. Hdd olmadan bilgisayarınızı kullanmanızın tek yolu harici diskler üzerinden çalışan işletim sistemlerini kullanıp bilgisayarınızı kullanmaktır.

Yazar hakkında

Veri Kurtarma Merkezi administrator

Veri kurtarma merkezi olarak, hem de dürüst ve profesyonel şekilde çalışmalarımız sürmektedir.

    Bir cevap yazın