Bilgisayar Adli Bilişim İncelemesi - Veri Kurtarma Merkezi

Veri Kurtarma Merkezi markamızı kullanarak siz değerli müşterilerimizi aldatmaya yönelik kişi ve kurumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Bilgisayar Adli Bilişim İncelemesi

Bilgisayar Adli Bilişim İncelemesi

Merkezi Okmeydanı Şişli İstanbul’da bulunan firmamız, Veri Kurtarma Merkezi, verikurtarmamerkezi.com olarak, veri kurtarma alanında ilk olan, öncü firmalardan biriyiz. Bu alanda marka haline gelen firmamız, bilgisayar adli bilişim incelemesi hizmetlerinde de bir numaradır. İnternet sitesi üzerinden online başvuru ile aynı zamanda çağrı merkezi üzerinden firmamıza her an ulaşabilirsiniz. Ülkemizin her yerinden sorun çözümü için firmamıza ulaşabilirsiniz. Cihaz gönderimleriniz için sistematik düzenlememiz bulunmaktadır. Öncelikle, müşterilerimizin sorun bildirimi yapmaları gerekmektedir. Online başvuru ve çağrı merkezimiz üzerinden sorunlarınızı aktarabilirsiniz. Yetkin personelimiz hemen size yardımcı olacak ve sorun giderme için yapmanız gerekenleri belirtecektir. Belki cihazınızda beklenmedik bir arıza nedeniyle olumsuzluk yaşadınız, belki adli bilişim hizmeti gerektiren bir siber saldırı yaşadınız. Bunları personelimizi durum tespiti yaparak anlar.

Online başvurularınızda, formda zaten cihazın durumu hakkında notlar istenir. Buradan deneyimli ve eğitimli personelimiz sorunu tahmin edebilir. İkinci aşamada, cihazın firmamıza teslimi istenir. Kargo ile hasarsız şekilde firmamıza gönderim yapmanız istenecektir. Çok yakın bir konumdaysanız, elbette elden cihazları teslim edebilirsiniz. Bundan sonra, cihaz takibi için izleme yapabilirsiniz, çünkü cihazlarınız güvenli ellere, firmamıza teslim edilecektir. Temiz oda olarak adlandırılan clean room sistemimizde işlemlerimizi yapmaktayız. Bu sistem son derece steril, laboratuar donanımında bir çalışma alanının olmasıdır. Uzmanlarımız %100 steril bir şekilde, özel kıyafetleri ile odada bulunur. Cihazların hiçbir toz sirayet etmeden açılması ve gerekli işlemlerin yapılması ile mükemmel şekilde, veri kurtarma ve diğer hizmetlerin yapılması sağlanır.

Firma olarak son derece donanımlı bir personele sahibiz. Zaten başarılı çalışmalarımızın kaynağı alanında uzman, işini seven isimlerle çalışmamızdır. Firmamız olarak, bilgisayar mühendislerimize, teknisyenlerimize son derece güvenmekteyiz. Kaldı ki, başta bilgisayar adli bilişim hizmetleri olmak üzere, hizmetlerimizin yapılmasında, titizlik, eğitim, donanım ve yetenek ile mükemmel bir altyapının olması çok önemlidir. Firmamız, adli bilişim çalışmalarımızın ve kriminal incelemeler için özel bir laboratuara sahiptir. Yukarıda detaylandırdığımız temiz oda uygulamalarımız çalışmalarımız için mükemmeldir. Adli bilişim son derece önemli bir çalışma alanıdır ve günümüzde sıkça görülen, son derece önemli zararların yaşanmasına neden olan dijital suçların tespit edilmesi noktasında çalışmaların yapılmasıdır. Bilişim sistemleri üzerinde, çalışmalarımızı yapar, analizlerimizle dijital delillerin toplanmasını sağlarız. Analizi yapar ve kapsamlı bir rapor hazırlayarak, müşterimize sunarız.

Veri Kaybını Önlemek İçin Neler Yapılmalı?

Malum, internet uygulaması son yirmi yıldır yaşamımızda giderek çok önemli bir hal almıştır. Artık hemen her işimizi internet üzerinden yapmaktayız. Bilgisayar ise giderek küçülerek, cep telefonlarımıza kadar inmiş bulunmaktadır. Gün içinde defalarca bilgisayar kullanırız. Bu cihazlar maalesef çeşitli suçların işlenmesine de açık olan cihazlardır. Verilerin saklanması, alınması, alınan ve saklanan verilen işlenmesi işlemleri bu cihazlarla olabilir. Bu fonksiyonları noktasında, elbette kötü niyetli kişilerin de birçok amacını bilgisayar üzerinden gerçekleştirmesi mümkündür. Belki başımıza gelmiş olabilir, belki duymuş olabiliriz.

Kimlik numaraları ve bilgileri hırsızlıkları, hesap hırsızlıkları, banka bilgilerinin ve kredi kartı bilgilerinin çalınması, kişilerin fikri haklarının korsanlık ile çalınması, çocuklara karşı işlenen cinsel suçlar, sitelerin ya da kişilerin sosyal medya sayfalarının hacklenmesi gibi birçok suç olabilir. Bu suçların önlenmesi için öncelikle, güvenilir ve uzman bir firmanın elinde durumun incelenmesi ve tespit edilmesi lazımdır. Bundan sonra zararın giderilmesi ve gerekli cezai işlemlerin başlatılması için durumun raporlanması çok önemlidir. Veri Kurtarma Merkezi olarak donanımlı altyapımız ve eğitimli elemanlarımızla size en iyisini sunacağız.

Bilgisayar adli bilişim incelemesi yaparken, işlemlerimizi sayesinde birçok verinin elde edilmesini sağlarız. Kapsamlı inceleme yapma kapasitemiz bulunmaktadır. E postalar üzerinde, son açılan dosyalar ve sık kullanılanlar üzerinde, log kayıtlarında, tarayıcı geçmişi üzerinde, cihaza takılan USB bellek üzerinde, sosyal medya hesaplarında, cihaza yüklü olan resimler, belgeler videolar ve ses kayıtları üzerinde detaylı olarak incelemeler ve analizler yapma özelliğimiz bulunmaktadır. Bu şekilde, varsa suç unsurları taşıyan verileri donanımlı şekilde tespit edebilmekteyiz.

Kaybolan Veriye Ulaşma

Bilgisayar adli bilişim incelemesi çalışmalarımızı çok çeşitli cihazlar üzerinde yapabiliriz. Kişisel kullanıma açık bilgisayarlar, ofis ve çeşitli işyerlerinde kullanılan ticari özellikleri olan bilgisayarlar, sunucu yani server işlevi gören bilgisayarlar, gömülü bilişim sistemleri olarak adlandırılan scada sistemleri, laptop ve ipad, sanal sunucu ve notebook cihazlar inceleme yapabileceğimiz türlü cihazlar arasındadır. Bilgisayar donanımları olan akıllı telefonlar üzerinde incelemelerinizin olduğunu da belirtelim.

Bilgisayar Adli Bilişim İncelemesi

Değerli müşterilerimiz, gerek ev yaşamınızda, yani özel hayatınızda, gerekse iş yaşamınızda, sizin, çalışanlarınızın ya da ailenizin, sevdiklerinizin sanal saldırı ile karşı karşıya kalması söz konusu olabilir. Peki, bunu nasıl anlayacaksınız? Anladığınız takdirde hemen firmamızla iletişime geçerek, bilgisayar adli bilişim incelemesi hizmetlerimizden yararlanmanız son derece önemlidir. Sayacağımız durumlardan birini yaşadığınızı düşünüyorsanız, hemen firmamızla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Günümüzde çocuklarımız için en önemli tehlikelerden biri, hayatlarını bile tehdit edecek tehlikede olan bilgisayar oyunlarıdır. Yavrunuzun tehlikeli bilgisayar oyunları oynadığını görüyor ya da bundan şüpheleniyorsanız, firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Öte yandan, günümüzde maalesef kötü niyetli kişilerin, küçükleri taciz etme vakaları görülmektedir bunların önemli kısmı internet iletişimi üzerinden olmaktadır. Cinsel anlamda ya da farklı şekillerde çocuğunuz bu şekilde, zarar verme ihtimali yüksek olan kişilerle görüşme yapmasından endişe ediyorsanız, mutlaka bilgisayarı için firmamızla iletişime geçmelisiniz.

Günümüzde, çiftlerin evli olsun, sevgili olsun, ihanet vakalarının çoğu internet üzerinden olmaktadır. Partnerinizin sizden başka biriyle görüşmesinden şüphelenmekte iseniz, bu durumda, hemen firmamızla iletişime geçerek, gerekli incelemelerin yapılmasını talep edebilirsiniz. İşverenlerin, işyerini ve çalışanlarını kontrol etmeleri çok önemlidir. Acaba çalışanlarınız, siz farklı bir noktaya odaklanmışken, işleri ile mi yoksa internette farklı konularla mı ilgileniyorlar. Bunun kontrolünü firmamızla kapsamlı şekilde yapabilirsiniz. Öte yandan, malum günümüzde rekabet koşulları da çok sert. Kritik ve rakiplerinizin olduğu bir çalışma alanınız olabilir. İşveren olarak, çalışanlarınızın dışarı ile bilgi alışverişi yapmasından, bilgi sızdırmasından endişe etmekteyseniz, bunu firmamız incelemeleri ile anlayabilirsiniz. Korsanlar, diğer tabirle hackerlar, bilgisayarlarımıza türlü zararlar vermektedir. Bu saldırılar nedeniyle, önemli bilgilerin çalınması, dolandırılmamız söz konusu olmaktadır. Bir hacker saldırısında hemen firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Veri Kurtarma Merkezi Olanakları

Bilgisayar adli bilişim incelemesi çalışmalarımız sayesinde, bugüne kadar müşterilerimizin son derece önemli zararlardan dönmesini sağladık. Elbette, yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi, donanımlı personelimiz ve altyapısı sağlam olan işlem ortamlarımız sayesinde, mükemmel hizmet sunmakta ve cihazlara kesinlikle zarar vermemekteyiz. Elbette, işlerimizin ve hizmetlerimizin gereği olarak, bilgisayar ve ekipmanları noktasında sayısız elektronik cihaz ile çalışmaktayız. Bu cihazlar da hem içlerinde olan bilgileri bakımından son derece önemlidir, hem de önemli ödemeler yapılarak alınan cihazlardır. Bu nedenle, cihazlarınızın sağlam kalmasını ve güvenliğini en az sizin kadar düşünüyoruz. Sitemizin cihaz takip sisteminden, her zaman işlemlerin hangi aşamada olduğunu inceleyebilirsiniz. Size belirttiğimiz tarihte, çok büyük ve beklenmedik bir durum olmamak şartıyla, cihazlarınızı size sunmaktayız.

Uygun fiyatlarımızla, danışanlarımızın bütçelerini yormamaya dikkat etmekteyiz. Bu noktada, karımızı da uygun tutarak sizler için ekonomik rakamlar sunmaktayız. Ülkemizin her yerinden, cihazlarınızı firmamıza emanet edebilirsiniz. Online destek hattımızdan sorularınızı da devamlı olarak yöneltebilirsiniz. Sizlerin yardımında olmak, cihazlarınızın kullanımında maksimum fayda sağlamanıza destek olmak bizim en önemli görevlerimizden biridir.